Yeşilköy'de tanker paniği

Yeşilköy'de tanker paniği

LPG tankeri Yeşilköy'de geçide sıkıştı, yanıyor! İstanbul, Avrupa yakasında tren seferleri durdu

Yeşilköy'de tanker paniği
16px
24px
05.10.2008 11:09
ABONE OLgoogle

LPG yüklü bir tanker Yeşilköy tren istasyonu yakınındaki bir altgeçitte sıkıştı. Kaza sonucu yanmaya başlayan dolu tanker çevrede paniğe yol açtı.

Olay yerine intikal eden çok sayıda itfaiye ekibi yangını kontrol altına almaya çalışıyor.Büyük bir patlama olasılığına karşın vatandaşlar olay yerinden uzaklaştırılıyor. Halkalı-Sirkeci banliyö seferleri de geçici olarak durduruldu.

Alınan bilgiye göre, Yeşilköy Tren İstasyonu yakınındaki alt geçitte sıkışan LPG tankerinde çıkan yangın nedeniyle Sirkeci'den Halkalı yönüne hareket eden trenler, Zeytinburnu'ndan geri dönüyor. Halkalı'dan hareket eden trenlerin de seferlerini tamamlayamadıkları belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Yeşilköy Tren İstasyonu yakınındaki alt geçitten geçmeye çalışırken sıkışarak alev alan LPG tankerindeki gazın, yanarak bitmesini beklediklerini bildirdi.

Karahan, yaptığı açıklamada, Yeşilköy'de üstünde tren rayları bulunan alt geçitte sıkışarak alev alan LPG tankerindeki yangına müdahale edildiğini ve yangının kontrol altına olduğunu söyledi.

Karahan, ''Tankerdeki yangın, çarpmadan dolayı oluşan kıvılcım nedeniyle başlıyor. Tanker tamamen dolu. Şu anda soğutma çalışmaları yapılıyor. Tankerdeki gazın yanarak bitmesini bekliyoruz. Yangın bölgesine doğrudan müdahale etmiyoruz. Zira bu kez yangının daha çok büyüme ihtimali ortaya çıkar'' dedi.

Bu arada, Yeşilköy Tren İstasyonuna yaklaşık 150 metre mesafede tren raylarının altından geçen alt geçitte yanmaya başlayan 34 UFC 66 plakalı LPG tankerine çok sayıda itfaiye ekibince müdahale ediliyor.

Polis ekipleri de herhangi bir patlama ihtimaline karşı bölgeyi güvenlik çemberine aldı.

YANGINDAN ÖNCE PATLAMA OLDU İDDİASI

Yeşilköy'de LPG tankerinde çıkan yangın öncesi patlamaların olduğu öne sürüldü.

Görgü tanıklarından Murat Cebe, ''evinde otururken bir trenin geçmesinden yaklaşık 5 dakika kadar sonra büyük bir patlama sesi duyduğunu'' belirterek, ''Dışarı çıktım, tanker yanıyordu. Daha sonra da 2 patlama daha oldu. Büyük bir facia atlatıldı'' dedi.

Gül Göktepe ise ''Önce çok yoğun bir patlama sesi duyduk. 5 dakika sonra ikinci patlama oldu. Daha sonra bir patlama daha oldu. İlk itfaiye ekibi 10 dakika kadar sonra geldi ve müdahale etmeye başladı. Sağlık görevlilerine de haber verdik. Tankerin şoförünü görmedik ama duyduğuma göre araçtan atlayıp uzaklaşmış. Çok ucuz atlatıldığını düşünüyorum'' diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde