Yeni modelimiz Türkiye’de üretilecek

Yeni modelimiz Türkiye’de üretilecek

Dünya'da yaşanan krize rağmen Hyundai Assan, Türkiye'de yeni model üretme konusunda...

Yeni modelimiz Türkiye’de üretilecek
16px
24px
12.10.2008 12:39
ABONE OLgoogle

Adapazarı fabrikasına yatırım yapma planlarında krize rağmen bir değişiklik olmadığını kaydeden Hyundai Assan CEO'su Kwang Heum Um, yeni modellerin 2009'da şekilleneceğini belirtti. Um, modellerin 2011'de devreye gireceğini söyledi.

HYUNDAI dünyayı sarsan finansal krize rağmen Türkiye'deki yatırımlarını sürdürüyor. Güney Koreli Hyundai ile Kibar Holding ortaklığı olan Adapazarı'ndaki Hyundai Assan fabrikasında yeni yatırım kararı gelecek yıl hayata geçirilecek.

Accent Era ve Matrix modellerinin üretildiği fabrikada, yeni modelle ilgili son kararlar 2009'da verilecek. Hyundai Assan CEO'su Kwang Heum Um, firmanın küresel kriz ortamında Türkiye'deki planlarında bir değişiklik olmadığını söyledi. Um, 2011'den itibaren yeni modelin devreye gireceğini ifade etti. Küresel finans krizine de değinen Um, krizin 'psikolojik' etkisine dikkat çekti.

Um 'Amerika'dan başlayan bir kriz var. Avrupa'yı da etkiledi. Ama Türkiye'de pazar geçen yılla aşağı yukarı aynı seviyede gidiyor ve bu şekilde gitmeye devam edecek. Ama insanlar 'tüm dünyadaki global kriz bizi de vurur mu' diye psikolojik olarak böyle düşünürlerse daha kötü etki yaratır' dedi. Üretimde bir kısıntı düşünmediğini belirten Um şunları söyledi: 'Bir kısıntı düşünmüyoruz. Siparişlerde de sorun yok şu anda. Türkiye pazarında çok ciddi anlamda bir düşüş yaşanmadı. Planlarımızda bir değişiklik yok.'

Nissan GT-R 2009'da gelecek

AUTOSHOW 2008'i değerlendiren Nissan Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu Nissan'ın GT-R'sinin fuarın en mantıklı süper spor otomobili olduğunu söyledi. Sancakratoğlu 'GT-R super spor otomobiller arasında en iyi fiyat-performans-teknolojik üstünlük dengesini sunuyor.

2009 nisandan itibaren Avrupa'da satışa sunulacak bu aracı Türkiye' ye getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl Qashqai' ye de yoğun talep alıyoruz. Qashqai, X-Trail, Pathfinder, Murano ve Patrol' den oluşan 4x4 sınıfındaki ürün gücümüzü 2009'un ikinci çeyreğinde getirmeyi planladığımız 7 kişilik Qashqai+2 Adventure ile doruk noktasına taşıyacağız' dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde