İzmir'deki o ambulans firması kapatıldı!
İzmir'deki o ambulans firması kapatıldı!

2 Ocak 2023 Pazartesi   07:31

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yaptığı yazılı açıklamada, “Olaylı Göztepe-Altay maçında Gürsel Aksel Stadyumu’na yanıcı ve parlayıcı malzemeleri taşıyan ‘Alo Ses Ambulans Servisi’ valiliğimizce süresiz kapatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” ifadelerini kullandı. Sis ve fişeği stada ambulans şoförleri sokmuş!

Gürsel Aksel Stadı’nda 27 Kasım’da yapılan müsabakanın 20. dakikasında, Altay taraftarlarının bulunduğu bölümden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme yanıcı madde fırlatmış ve bir taraftar yaralanmıştı.

#reklam#

Oyunun durmasının ardından Göztepe taraftarı M.N.A, eline geçirdiği köşe gönderiyle Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’i yaralamıştı.

Yaşanan olaylar sonucu hakem Emre Kargın’ın isteğiyle her iki takım futbolcuları soyunma odasına gitmiş, yaklaşık 25 dakika beklemenin ardından müsabaka tatil edilmişti.

Göztepe taraftarı M.N.A. “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefet” suçlarından tutuklanmıştı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Izmir-deki-o-ambulans-firmasi-kapatildi/273298