Yapı Kredi'den hükümete uyarı

Yapı Kredi'den hükümete uyarı

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya, Türkiye'de mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu belirterek, ''Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım'' dedi.

Yapı Kredi'den hükümete uyarı
16px
24px
24.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Kaya, 'Topraktan Sonsuzluğa Çatalhöyük' sergisinin açılışının ardından gazetecilerin piyasalardaki dalgalanmalara ilişkin sorularını yanıtladı. Kemal Kaya, son günlerdeki dalgalanmaları bir düzeltme olarak değerlendirmediğini, Türkiye'de stabilitenin çok önemli olduğunu ve ortamı germemek gerektiğini ifade etti.

Türkiye'de mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu kaydeden Kaya, şöyle devam etti: 'Mali disiplinden şaşmanın sinyalleri verilmeye başlandı. Bu, enflasyonla bir araya gelince, piyasada zaten tedirginlik vardı cari açıkla ilgili, gerginlik başladı. Şimdi onun tekrar yerine konması lazım.

Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım.' Kaya, dalgalı kur rejimine inandıklarını ve dalgalı kurda kurallar neyse bunun gereklerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. 'Merkez Bankası müdahale etmeli mi?' sorusuna da Kaya, 'Merkez, gerekli görürse müdahale edecektir, ama ben bilemem' yanıtını verdi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde