Ünlü kadın madenciye 7 yıl hapis istemi

Ünlü kadın madenciye 7 yıl hapis istemi

Çin'e ihracat yapan ilk Türk iş kadını olarak tanınan ve DEİK Avrasya Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türk- Belarus İş Konseyi Başkanlığı'nı yürüten Zühal Mansfield, kardeşi Zekeriya Gürsoy'u mafyaya vurdurmakla tehdit etmiş.

Ünlü kadın madenciye 7 yıl hapis istemi
16px
24px
26.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Çin'e ihracat yapan ilk Türk iş kadını olarak tanınan ve DEİK Avrasya Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türk- Belarus İş Konseyi Başkanlığı'nı yürüten, Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) Kurucu Üyesi Zühal Mansfield (48), kardeşi Zekeriya Gürsoy Kuşakçı ile mahkemelik oldu.

Mansfield Madencilik'in sahibi Zühal Mansfield hakkında, ortağı olduğu TMG Dış Ticaret ve Madencilik'teki yüzde 25 hissesini alabilmek için kardeşinin imzasını taklit ettiği gerekçesiyle 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kuşakçı, ablasının hiçbir bedel ödemeden babasının yüzde 50, ağabeyinin de yüzde 25 hissesini aldığını ileri sürdü. Ablasının sahip olduğu yüzde 25 hisseyi devretmesi için kendisine baskı yaptığını söyleyen Kuşakçı, "Beni mafyaya vurduracağını söyledi" diye ifade verdi.

Tolga Atar/Bugün

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde