Unakıtan'dan adrese teslim ödül

Unakıtan'dan adrese teslim ödül

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara'da ödül töreni yapmak yerine bu yıl gelir vergisi rekortmenlerini tek tek dolaşarak ödül vermeyi tercih etti.

Unakıtan'dan adrese teslim ödül
16px
24px
19.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Unakıtan İstanbul'da vergi rekortmenleri sıralamasında 5.5 milyon YTL ile 4'üncü olan Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner'i ziyaret ederek ödül verdi. Sabah Gazetesi merkezinde yapılan ödül törenine Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu da katıldı. Maliye Bakanı Unakıtan, ödül töreni sırasında Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner'e "Son derece hızlı yükseliş içindesiniz. 2004'de 14'üncü iken 2005'te 4'üncülüğe 
çıktınız, bu yıl da birinci olursunuz" dedi. Ciner, Unakıtan'a, "Rakiplerimle aramdaki yaş farkına bakarsanız onların yaşına gelmeden birincilik kürsüsüne otururum" yanıtını verdi. Unakıtan dün ayrıca gelir vergisi sıralamasında 9.2 milyon YTL ile Ankara birincisi olan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ile İstanbul ikincisi olan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel'e de ödül verdi. Bakan Unakıtan, Koç Holding'in Nakkaştepe'deki merkezinde basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyarette yaptığı konuşmada, vergi rekortmenliğinin vatana yapılacak en önemli hizmetlerden biri olduğunu belirterek, Koç Ailesi'nin tüm fertlerinin, yapılan yatırımlar ve gerçekleştirilen hizmetler dışında ödedikleri vergilerle de bunu layıkıyla yerine getirdiğini vurguladı. 

'Ülkem varsa ben de varım'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel'e de ödül verdi. Tören sırasında Rahmi Koç, "Ülkem varsa ben de varım" diyerek vergi rekortmenliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.