Türk turizmi böyle mi kalkınacak?

Türk turizmi böyle mi kalkınacak?

İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı Efes Antik Kenti girişinde bir rehber, turistleri dükkanlara yönlendirmediği gerekçesiyle Antik Kent Girişi'nde bulunan esnaf tarafından öldüresiye dövüldü.

Türk turizmi böyle mi kalkınacak?
16px
24px
17.05.2006 23:54
ABONE OLgoogle

Ağır yaralı olarak önce Selçuk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sinan Atilla isimli rehber, burada yapılan ilk müdahalenin ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledildi.

Olay, saat 15:00 sıralarında Efes Antik Kenti girişinde bulunan otogar ve satış mağazaları önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre İstanbul Rehberler Odası'na kayıtlı Japonca rehberi Sinan Atilla, turistleri gezdirdikten sonra alışveriş yaptırmadan direkt otobüslere yönlendirdiği iddiasıyla çevredeki esnaf tarafından tepki ile karşılandı. İddiaya göre bu duruma sinirlenen esnaf, turistlerin gözü önünde rehber Sinan Atilla'yı dövmeye başladı. Jandarma tarafından el konulan olayda, darp sonucu ağır yaralanan Atilla Selçuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken durumu ağır olan rehber, Selçuk Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. İsmet Atilla'nın darp sonucu sol omzu ve sağ elinde kırık olduğu, vücudunun çeşitli yerlerinde darp nedeniyle eziklikler oluştuğu bildirildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde