Turizmi Ruslar kurtarıyor!..

Turizmi Ruslar kurtarıyor!..

Otel'de 500'ün üzerinde oda var. Hepsi dolu.. 1600 insan varmış.. Abartmıyorum, 1500'ü Rus.. Antalyalı turizmcilerden kiminle konuştuysam, "Ruslar olmasa yanmıştık" dedi..Hıncal Uluç'un yazısı..

Turizmi Ruslar kurtarıyor!..
16px
24px
14.06.2006 14:19
ABONE OLgoogle

 

Yörede İsrailliler çoğunlukta idi. Tansu Çiller'in beceriksiz politikası ile kumarhaneleri adam edeceğimize yasakladık. Yahudiler Kıbrıs'a ve Yunanistan'a kaçtılar.
Almanlar ve Almanca konuşanlar (Avusturya ve İsviçre) durumu kurtardı. Bu sene onlar da iyice azalmış.. Kuş gribi.. Onu atlatırken karikatür krizi.. "Aman" demeden papazın öldürülmesi.. Ardından bir de İsviçre maçı.. Evet, aynen öyle.. İsviçre maçı, İsviçre'den gelen turistleri bu yıl, yüzde 77 azaltmış..
Allah'tan Ruslar var.. Ruslar akın akın gelip, Antalya sahillerini doldurmuşlar..
Bizim Otel Kaya Belek.. Adı üstünde.. Belek'te.. Yanında Kaya Seleck var.. O da ayni gurubun, ama tatil köyü şeklinde düzenlenmiş.. İkisi de Küçük Rusya..
İkisi de çocuk dolu.. Bizim oteldeki 1600 kişiden 400'ü çocuk.. Hemen hepsi aile.. Belek zaten aileler için.. Bodrum tarzı eğlence, gençlik ve bekâr turizmi daha çok Kemer taraflarında..
Gördüklerime inanamadım.. Önünüzden gencecik bir Rus kızı geçiyor.. Gencecik ve incecik.. Manken sanırsınız.. Az sonra yeniden geçiyor.. Biri kucağında biri elinde... İki çocuk annesi.. Ne zaman evlendin, bu çocukları ne zaman yaptın?..
Dediler ki, Rusya bir nüfus politikası uyguluyormuş. Sovyetler dağıldı, pek çok yeni cumhuriyet kuruldu ya.. Geri kalan Rusya Federasyonu'nun pek çok devletinde de Rus asıllılar azınlıktaymış. Yarın oralar da "Oylama, özgürlük" derlerse diye, Rus nüfusu arttırma politikası..
"Putin iki çocuğu olan aileleri tatile göndermeyi vaat etti" diyorlar..
Kaya Oteli ve tatil köyü, yeme, içme ve eğlenme üzerine kurulu..
Kahvaltı.. Geç kahvaltı, öğle, geç öğle, akşam, geç akşam derken, çocuklar iki yemek arası ancak servisleri değiştirmeye fırsat buluyorlar, hepsi o..
Animatör gurupları saat dokuzdan beşe kadar tonla spor, oyun, eğlence düzenliyorlar.. Her türlü su sporları yanında, tenis futbol sahaları emrinizde.. Binicilik bile var..
Geceleri çok hoş tiyatro eğlenceleri, açık hava barlarında canlı müzik. Gece yarısından sonra da kapalı discolarda sabaha kadar..
Türk hamamı dahil harika bir spa, müthiş Balili masözleri ile her an emrinizde.. Daha ne olsun?..
Antalya, devam edecek..

Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde