TOKİ ihalesini kazanan inşaat şirketi iflas etti

TOKİ ihalesini kazanan inşaat şirketi iflas etti

Türk ekonomisinin önemli lokomotiflerinden biri olan inşaat sektörü de ekonomik zorluklardan nasibini alıyor. Diyarbakır'da 8 yıl önce kurulan ve kentsel dönüşüm ihalesi alan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi, iflas ettiğini açıkladı. Bu durum, onlarca çalışanın işini kaybetmesine neden olacak.

TOKİ ihalesini kazanan inşaat şirketi iflas etti
16px
24px
21.04.2024 10:42Güncelleme: 21.04.2024 11:53
ABONE OLgoogle

Türkiye’de etkili olan ekonomik kriz şirketleri iflasa sürüklemeye devam ediyor. İflas haberleri peş peşe geliyor. Diyarbakır’da 2016 yılında kurulan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bir süre önce konkordato ilan etti. Diyarbakır Asliye Ticaret Mahkemesi şirketin iflas ettiğine karar verdi.

İHALE KAZANMIŞTI

Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi Diyarbakır’da konut harici fabrika, atölye, hastane, okul, otel, işyeri, mağaza, lokanta, kapalı spor tesisi, cami, kapalı otopark, tuvalet gibi yapılar da inşa ediyordu.

Şirket, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2 yıl önce açtığı ihaleyi kazanmıştı. Bakanlık Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Saçaklızade (Fatih) Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tünel Kalıp Sistemiyle 113 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketiyle 11.11.2020 tarihinde sözleşme imzaladı. İşin yaklaşık maliyetli 24 milyon 470 bin TL olarak belirlenmişti.

DAHA ÖNCE 33 YILLIK TÜRK DEVİ DE İFLAS ETMİŞTİ

Daha önce yurtdışında da inşaat faaliyetleri olan Bursalı 33 yıllık Türk şirketi Taham İnşaat iflas etmişti.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde