TOBB'da sektör meclisleri seçimi

TOBB'da sektör meclisleri seçimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altında oluşturulan sektör meclislerinden, altısının daha başkan ve başkan yardımcılarının seçimi tamamlandı.

TOBB'da sektör meclisleri seçimi
16px
24px
22.07.2006 12:23
ABONE OLgoogle

Odalar Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen toplantılar sonunda TOBB sektör meclislerinden altısının daha başkan ve başkan yardımcılarının seçiminin tamamlandığı, böylece şimdiye kadar yönetimleri kesinleşen sektör meclislerinin sayısının 24'e ulaştığı bildirildi.

Dün yapılan toplantılar sonunda, Kozmetik Sektör Meclisi Başkanlığına Ahmet Pura, başkan yardımcılıklarına Gökan Saraç ve Vuranel Okay Petrol ve Petrol Ürünleri Sektör Meclisi Başkanlığına Canan Ediboğlu, başkan yardımcılığına Rasih Arbay seçildi.

Gıda Sektörü Meclis Başkanlığına Erdal Bahçıvan, yardımcılıklarına Edip Aktaş ve Ersin Taranoğlu, İklimlendirme Sektörü Meclis Başkanlığına Zeki Poyraz, yardımcılıklarına Ahmet Kaya, Metin Duruk, LPG Sektörü Meclis Başkanlığına Mehmet Ali Neyzi, yardımcılıklarına Özcan Öncebe, Ömer Yağız, Otomotiv Ticaret Sektör Meclisi Başkanlığına Yüksel Mermer, yardımcılıklarına da Tarık Taşar ile Mustafa Karayılan getirildi.

Sektör meclisleri, AB yolunda Türkiye'ye sektörel konularda yeni açılımlar sağlamayı amaçlıyor.

Sektör meclislerinde, sektöre yön veren tüm kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra akademik ve uzman danışmanlar da yer alıyor.

Ayrıca sektör meclislerinde, firmaların deneyimlerinden yararlanılması ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla alt komiteler de oluşturulacak.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde