TOBB Başkanlığı'nda 10.ncu yılını doldurdu

TOBB Başkanlığı'nda 10.ncu yılını doldurdu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, görevinde onuncu yılını doldurdu.

TOBB Başkanlığı'nda 10.ncu yılını doldurdu
16px
24px
16.06.2011 19:23
ABONE OLgoogle

Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkan Yardımcılığı görevinin ardından 16 Haziran 2001 tarihinde başkanlık görevini üstlendi. Görevde onuncu yılını dolduran TOBB Başkanı, bu süre içinde çeşitli ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarında da sorumluluk aldı. 

     Rifat Hisarcıklıoğlu, 2009 yılında seçildiği Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcılığı, CACCI-Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu Konsey üyeliği, İslam Ticaret ve Sanayi Odası (ICCI) Başkan Yardımcılığı görevlerini halen sürdürüyor. 

     Hisarcıklıoğlu, 2007-2008 yıllarında Balkan Odalar Birliği (ABC) Başkanlığı, 2007-2010 döneminde Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (EİT TSO) Başkanlığı görevlerini üstlendi. 

     TOBB Başkanlığında geçirdiği on yılda birçok ülke ve örgüt tarafından ödüle layık görülen Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkanlığı görevinin yanı sıra, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanlığı, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Başkanlığı, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı (TOBEV) Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Konsey Üyeliği, Tesisat, İnşaat ve Sanayi Malzemecileri Danışma Kurulu Üyeliği, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Bilim ve Teknik Yüksek Kurulu Üyeliği, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Üyeliği, Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi (ICC Turkey) Başkanlığı, Dünya Odalar Federasyonu (WCF) Genel Konsey Üyeliği, ''Yeni bir Başlangıç için Ortaklar-Türkiye'' Türkiye Başkanlığı, CSIS-TOBBABD-Türk Temas Grubu (CUTCG) Eşbaşkanlığı, Ankara Forumu Başkanlığı ve İstanbul Forumu Başkanlığı görevlerini yürütüyor.  

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde