TMSF 3 bin 446 kişinin yurtdışı çıkış yasağını kaldırdı

TMSF 3 bin 446 kişinin yurtdışı çıkış yasağını kaldırdı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Fon'a borcu olan 3 bin 446 kişinin yurtdışına çıkış yasağını kaldırdı. TMSF'den yapılan açıklamaya göre...

TMSF 3 bin 446 kişinin yurtdışı çıkış yasağını kaldırdı
16px
24px
31.03.2006 17:22
ABONE OLgoogle

TMSF'den yapılan açıklamaya göre, Fon'a olan borçları nedeniyle Bankacılık Kanunu'nun 132'nci maddesinin ve Pasaport Kanunu'nun 22'nci maddesine göre yurtdışı çıkış yasağı konulmasını istediği gerçek kişi ve tüzel kişilerin yasal temsilcileri hakkında yeni bir karar aldı. TMSF, Alacak Satış Projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen kredi dosyalarına ilişkin Fon Kurulu Başkanlığı'nın verdiği kararla 28 Mart 2006 Salı günü Emniyet Müdürlüğü'ne başvuru yaparak, borçlarından dolayı yurtdışına çıkışı engellenen 3 bin 446 kişinin yurtdışına çıkışlarında kurum açısından sakınca olmadığını bildirdi.

İşlemleri tamamlanan dosyalarla 3 bin 446 kişinin yurt dışı çıkış yasağı kaldırılırken, işlemi devam eden dosyalarda bulunan çok sayıda kişinin de prosedür tamamlandıktan sonra yasağının kaldırılacağı belirtildi. Yurtdışı yasağının kaldırılmasının Alacak Satışı Projesi'nde devredilen dosyaları (kurumsal dosyaları kapsadığı) belirtilerek, bireysel borçlularla ilgili çıkış yasağının devam ettiği anımsatıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde