Telsim'e Yunan ortak geliyor

Telsim'e Yunan ortak geliyor

Yunanistan'ın Türk şirketlerine olan ilgisi sürüyor. Finansbank'ın Yunanlı NBG'ye satılmasından sonra, Yunanlı başka bir şirket de Telsim'e ortak olmaya hazırlanıyor.

Telsim'e Yunan ortak geliyor
16px
24px
12.04.2006 14:23
ABONE OLgoogle

Yunanistan’ın en büyük çok uluslu şirketlerinden Intracom Group bünyesinde yer alan Intracom Telecom ile Vodafone’un Telsim hisselerinin yüzde 10’nunu satın alma görüşmelerinde son aşamaya gelindiği belirtildi.

Intracom İş Geliştirme Müdürü Pantelis Varlamos, “Intracom ile Vodafone arasında daha öncesinde bir takım ortaklık ilişkileri oldu. Telsim hisselerinin yüzde 10’unun alınması konusunda görüşmeler sürüyor. Anlaşmada son aşamaya gelindiğini ancak ne zaman sonuçlanacağı konusunda henüz kesinleşmiş bir tarih bulunmadığını söyleyebilirim” diye konuştu.

5. Türkiye, Hazar ve Orta Asya Telekom ve Bilgi Teknolojileri Konferansına katılmak üzere Türkiye’de bulunan Varlamos, “Bu etkinliğe katılmak için Vodafone yetkilileri de buradalar. Türkiye ve çevresindeki ülkeler telekomünikasyon alanında oldukça önemli potansiyele sahipler. Biz de burada bulunduğumuz sürece Türkiye, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan gibi ülkelerin yetkilileri ile bir araya gelerek daha fazla işbirliği için yollar arayacağız” dedi.

Vodafone’nun Yunanistan’da Intracom’a ait Panafone Telekom şirketine önce ortak olduğu daha sonra ise tamamen satın aldığı ve bu satın alma ilişkisinden dolayı Vodafone’nun kendilerine tanıdığı bir opsiyon bulunduğu belirtildi. Intracom’un Telsim ilgisinin bu opsiyondan kaynaklandığı ve süresinin mart ayı sonunda dolduğu, Intracom’un sahibi Socrates Kokalis’in bu konudaki kararını bildirmek için 2 hafta ek süre istemişti. Intracom yetkililerinin konferans süresince Türkiye pazarına ilişkin incelemelerde bulunacakları ve kararın bundan sonra verilebileceği kaydedildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde