Telsim'e 7.5 milyar dolarlık dava

Telsim'e 7.5 milyar dolarlık dava

CEM UZAN, TELSİM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ HAKKINDA 7.5 MİLYAR DOLARLIK DAVA AÇTI.

Telsim'e 7.5 milyar dolarlık dava
16px
24px
03.05.2006 17:23
ABONE OLgoogle

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Telsim Yönetim Kurulu üyeleri hakkında dolandırıcılık, emniyeti suistimal suçlamasıyla New York Eyalet Mahkemesi'nde 7.5 milyar dolarlık tazminat davası açtı.

Cem Uzan, 2 Mayıs 2006'da New York Eyalet Mahkemesi'nde Telsim yönetim kurulu üyeleri hakkında tazminat davası açtı. Uzan; Ferruh Tunç, Mehmet Taşaltın, Yaşar Akgün, Ömer Küçüközcan, Uğur Hayırlı ve Halil Özkentli hakkında dolandırıcılık, emniyeti suistimal, resmi evrakta sahtecilik, 5 milyar dolarlık olmayan bir borcu kabul etmek ve bilançoya eklemek suçlamasında bulundu.

Uzan, adı geçen yöneticilerin ayrıca, şirket kaynaklarını kötüye kullanmak 2 milyar dolar zarar ederek şirket hissedarların kar paylarına zarar verdiğini ileri sürdü. Cem Uzan, yöneticilerin Telsim'in Motorola ve Nokia'ya olan borçlarının ödenmesine engel olduğunu ve mal sahiplerinin onayı olmaksızın satışa onay vermek, şirketin içini boşaltma suçlamasında da bulundu. Cem Uzan'ın yöneticiler hakkında açtığı 7.5 milyar dolarlık tazminat davasının 30 gün içinde başlayacağı belirtildi.

 İşte 7.5 milyar dolar tazminat davası açılan Telsim Genel Müdürü Mehmet Taşaltın ve Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde