Tayvan'da Finans Bakanı istifa etti

Tayvan'da Finans Bakanı istifa etti

Tayvan'da dün akşam iktidar partisinin seçim merkezinde, son yılların en şiddetli arbedesinin yaşanmasının ardından Finans Bakanı Ho Chi-Chin istifa etti.

Tayvan'da Finans Bakanı istifa etti
16px
24px
13.03.2008 09:34
ABONE OLgoogle

Bakan Ho, istifa gerekçesi olarak dün akşam yaşanan şiddet olaylarını gösterdi. Bu sabah istifasını sunduğunu açıklayan Ho, Başbakan'ın da istifasını kabul ettiğini ifade etti. Ho dün akşam yaşanan şiddet olaylarından dolayı üzüntü duyduğunu belirtti. Dün yaşanan olaylarda bazı milletvekilleri yaralanmış, polis arabaları da hasar görmüştü.

Muhalefet partisine mensup milletvekillerinin iktidarın seçim kampanya merkezine girmek istemesiyle başlayan olaylar 2 saatten fazla sürmüştü. Ho'yu da yanlarında götüren mileltvekilleri binanın asansöründe 40 dakika mahsur kaldı.

Polis milletvekillerini olay yerinden uzaklaştırmaya çalışırken rakip partinin destekçileri polis araçlarının önünü keserek hareket etmelerini engeleldiler. Yaşanan arbedede bir milletvekili kafasına darbe aldı, bazı polis arabalarının camları kırıldı.

Ülkede 22 Mart'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi başka şiddet olaylarının yaşanmasından endişe ediliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde