SSK kanununa aynen onay

SSK kanununa aynen onay

SEZER'İN İADE ETTİĞİ SOSYAL SİGORTALAR KANUNU TBMM'DE AYNEN KABUL EDİLDİ.

SSK kanununa aynen onay
16px
24px
01.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle
< FONT face="arial, helvetica, sans-serif">

Temel yasa olarak 6 bölümde ele alınan kanunun görüşmeleri sırasında, Çalışma ve S osyal Güvenlik B akanı Murat Başesgioğlu, milletvekillerinin sorularını cevaplandırdı. Kolesterol ilaçlarının devlet tarafından karşılanma sına ilişkin uygulamaya yönelik soru üzerine Başesgioğlu, 'Bu ilaçların ha ngi şartlarda karşılanacağı konusunda bi r algılama sıkıntısı var.

İlgili Bakan arkadaşa, konuyu ileteceğiz. Yanlış anlaşılmalar düzeltilerek, bu ilaçların hastalara veril mesinde eski uygulamaya devam edilecek' diye konuştu. Bakan Başesgioğlu, sosyal güvenlik mevzuatının, 950 mad delik dağınık ve parçalı bulunduğunu, yeni d üzenlemelerle mevzuatın 172 maddeye i ndirildiğini anlattı.

Kız çocuklarının sağlık hizmetinden yararlanmalarına ilişkin soruları da cevaplandıran Başesgioğlu, 'Kız çocukları, 18 yaşına kadar hangi şartta olursa olsun ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanacaklar. Kız çocuklarından orta öğretim görenler 20, yüksek öğrenim görenler ise 25 yaşına kadar sağlık hizmeti alacaklar. Bundan sonraki dönemde ise eğ er herhangi bir işe yerleşmişse prim ödeyecek, eğer prim ödeme gücü yoksa, devlet tarafından primleri ödenerek s ağlık hi zmeti verilecek. Yani kız çocuklarına ilişkin sağlık hizmeti alanında herhangi bi r kısıtlama söz konusu değildir' ' diye konuştu.

Sosyal güvenlik konusunun istismara açık olduğuna dikkati çeken Başesgioğlu, 'İstismara açık bir konunun üstüne cesaret le gittik. Amacımız, Türkiye'nin gerçeklerine uygun bir sosyal koruma sistemi hayata geçirmektir' dedi. Görüşmel erin tamamlanmasının ardından yapılan oylamada Sosyal Sigortalar ve Genel Sağl

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde