Sevtap Yılmaz’ın ‘Tutkuya Doğru’ isimli kişisel sergisi açılıyor 

Sevtap Yılmaz’ın ‘Tutkuya Doğru’ isimli kişisel sergisi açılıyor 

Sanatçı Sevtap Yılmaz’ın “Tutkuya Doğru” adlı sergisi, 25 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Gallery Nue Art’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Sevtap Yılmaz’ın ‘Tutkuya Doğru’ isimli kişisel sergisi açılıyor 
16px
24px
17.05.2024 15:56Güncelleme: 17.05.2024 15:56
ABONE OLgoogle

Foto-gerçekçi sanatçı Sevtap Yılmaz’ın “Tutkuya Doğru” adlı sergisi, 25 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Koşuyolu’nda yer alan Gallery Nue Art’ta ziyarete açılıyor. 

Sergi, doğayla iletişimimizi kaybetmemizden yola çıkarak kendi özümüze geri dönmek üzere bizi düşünmeye teşvik ediyor. Günlük hayatta yakından tanık olamadığımız kuzgunlar, herkesten sakladığımız bedenlerimiz, uzuvlarımızla her gün her yerde gördüğümüz ama farkına varmadan geçtiğimiz çiçekleri bir araya getiren eserler, ilerleyişimizi sorgulatırken; kendimize gelebilmek için önce var olanın farkına varmamız gerektiğinden yola çıkıyorlar. 

DOĞANIN UYANIŞI 

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu olan, çok sayıda usta sanatçının atölyelerinde asistanlık yapan ve 2012 yılında Rh Art Magazine dergisinin düzenlemiş olduğu Yılın Genç Ressamı Yarışması’nda Mansiyon ödülü alan Yılmaz, 2014 yılında Çukurcuma Artist Sanat Galerisi’nde ilk kişisel sergisini açmıştı.

Sanatçı, foto-gerçekçi üslupla oluşturduğu çalışmalarında, hızla tükettiğimiz çevremize, insani değerlerimize, insana ve doğaya dair güzelliklere odaklanıyor.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde