Sendikaya sutyen baskısı

Sendikaya sutyen baskısı

Anadolu Kamu-Sen’in kadın üyelerine dağıtmak amacıyla aldığı 13 bine yakın iç çamaşırının parasını ödemediği belirtildi. Sendikaya iç çamaşırlarını satan Sevgi Akbulak, şunları söyledi...

Sendikaya sutyen baskısı
16px
24px
10.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Sendikaya iç çamaşırlarını satan Sevgi Akbulak, "Bana verdikleri adreste kimseyi bulamadım. Üstelik verilen adrese hacze giden birçok kişi ve kurum var" dedi. Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu da, "Bu duyum bize de geldi" diye konuştu.

Türkiye Kamu-Sen’den ayrılan bir grup tarafından kurulan 38 üyeli Anadolu Kamu-Sen’in yöneticileri hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı. Türkiye’deki 1.5 milyon memurdan sadece 38’inin üye olduğu Anadolu Kamu-Sen’in yöneticilerinin, "üyelerine dağıtmak" amacıyla aldıkları 13 bine yakın kadın iç çamaşırının parasını ödemediği belirtildi. İstanbul’da tekstil işiyle uğraşan Sevgi Akbulak, Anadolu Kamu-Sen’in söz konusu iç çamaşırlarını kendisinden aldığını, ancak parasını ödemediklerini, adreste de kimseye ulaşılamadığını bildirdi. Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, olayla ilgili duyumun kendilerine de ulaştığını söyledi.

İNTERNETTE BULUŞTULAR: Sevgi Akbulak, internette yayınladıkları ihraç fazlası ürün satışıyla ilgili ilanlar üzerine, aralarında Anadolu Kamu-Sen’in Genel Başkanı Ömer Mustafa Orhun ile Murat Fırtına, Özgür Aksoy ve Adnan Erden’in de bulunduğu yöneticilerin kendisiyle temasa geçtiğini bildirdi. Akbulak’ın verdiği bilgiye göre, kadınh üyelerine promosyon olarak iç çamaşırı dağıtmak istediklerini söyleyen Anadolu Kamu-Sen yöneticileri 13 bine yakın bayan iç çamaşırı (sutyen, slip ve bayan geceliği gibi) siparişi verdiler.

BAKANLIĞA DA SORDUM: Konfederasyonun isminin tanıdık gelmemesi üzerine Çalışma Bakanlığı’nı arayarak böyle bir konfederasyonun faal olup olmadığını soran Akbulak, "faal" yanıtını alınca, fason işi yaptığı ihracatçı firmadan bu ürünleri 52 bin YTL’lik senet karşılığında temin etti. Sendikacılardan peşin para almadan senet karşılığında 13 bine yakın kadın iç çamaşırını teslim eden Akbulak, teslimden 15 gün sonra vadesi gelen ilk senedini tahsil edemedi.

EN AZ 50 HACİZ KARARI: Akbulak daha sonraki gelişmeleri şöyle anlattı: "Senet ödenmeyince perişan oldum. Diğer senetleri de müşterilere verdiğim için hepsi geri döndü. Hemen Konfederasyonun Ankara’daki adresine gittim. Bana verilen adreste konfederasyon vardı ama kapı kilitliydi ve kapıda en az 50 haciz kararı vardı. Apartman yöneticilerine bu kişileri sorunca dehşet içinde kaldım. Çünkü memur sendikası adı altında bu kişiler resmen dolandırıcılık yapıyorlarmış ve her gün kapıya en az 20 kişi geliyormuş. Zaten kapıdaki haciz kararlarından da bu belliydi. Bu kişilere ulaşmam mümkün olmadı. Ancak tesadüfen bu konfederasyona bağlı bir sendikada bir kaç kişi buldum ve gönderdiğim mallardan 2 bin tanesini geri alabildim. Ancak bu da hiçbir işe yaramadı." Akbulak, sağlık problemleri yaşadığını ve bir ara intihar etmeyi bile düşündüğünü belirtti.

Hürriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde