Sen misin VİP yolcularını indiren!

Sen misin VİP yolcularını indiren!

VIP yolcularını uçaktan indirmekten hakkında soruşturma açılan THY pilotu Bahadır Altan'ın işine son verildi.

Sen misin VİP yolcularını indiren!
16px
24px
12.07.2008 11:03
ABONE OLgoogle

VIP yolcularını uçaktan indirmekten hakkında soruşturma açılan THY pilotu Bahadır Altan'ın işine son verildi. Pilot Altan ise “Sendikal faaliyetlerden dolayı işime son verildi” dedi

THY'nin Ankara- İstanbul seferini yapan uçağında seyahat eden VIP yolcularının, Esenboğa Havalimanı'nda uçağa alındıktan sonra indirilmesinin ardından, hakkında soruşturma açılan pilot Bahadır Altan'ın sözleşmesi THY yönetimince fesh edildi.

Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu ve beraberindeki bürok-ratların da aralarında bulunduğu THY yolcuları, geçen hafta Esenboğa Havalimanı'nda uçağa alındıktan sonra kaptan pilotun talebiyle uçaktan indirilmişti. Bu olay gündeme, 'Kaptan pilot yemek yiyeceği için uçağı boşalttı' diye yansımıştı. Müsteşar ve bürokratlar, olayı yetkililere bildirdi.

Soruşturma sonucu, Hava-İş Sendikası Uçuş İşletme Temsilcisi de olan Bahadır Altan'ın görevine son verildi. Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) ise açıklamasında, “Daha önce yer hizmetleriyle koordine ederek yemeklerini yemekte olan ekip, kaptana hiçbir haber verilmeden uçağa gönderilen VIP yolcularını habersiz karşılarında bulmuştur.

Kaptan Altan, büyük bir nezaketle bu yolcuları kapıda karşılayarak yolcu alımı için henüz onay vermediğini, bu konuda şirket içi bir iletişimsizlik olduğunu özür dileyerek açıklamış” denildi. Altan ise, “İş akdimin feshedilmesi tamamen sendikal faaliyetlerden dolayıdır” dedi.

Dinçer Şeref/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde