Savcı, oğluna istismar suçuyla yargılanan Ender Saraç'ın beraatini istedi

Savcı, oğluna istismar suçuyla yargılanan Ender Saraç'ın beraatini istedi

13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Ender Saraç'ın mütalaasını açıklayan savcı beraatını talep etti.

Savcı, oğluna istismar suçuyla yargılanan Ender Saraç'ın beraatini istedi
16px
24px
13.06.2024 16:07Güncelleme: 13.06.2024 16:30
ABONE OLgoogle

Türkiye'nin yakından tanıdığı beslenme ve diyet uzmanı Dr. Ender Saraç'ın, 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada, bugün mütalaasını açıklayan savcı, Ender Saraç'ın beraatını talep etti.

Cumhuriyet'ten Fahrettin Öztürk'ün haberine göre, beslenme ve diyet uzmanı Dr. Ender Saraç'ın, 13 yaşındaki oğlu M.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına, İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya Ender Saraç ile avukatı katıldı. Duruşmada Aile Bakanlığı'nın avukatı da hazır bulundu.

SAVCI BERAAT İSTEDİ

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, Ender Saraç'ın üzerine atılı, 'çocuğun cinsel istismarı' suçunu işlediğine dair her türlü şüpheden uzak, somut ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçesiyle beraatına karar verilmesini talep etti.

Sanık ile avukatları, esasa ilişkin mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak için süre istedi. Mahkeme, sanık ile avukatlarına, savunmalarını hazırlamaları için süre vererek, duruşmayı 3 Temmuz'a erteledi.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde