Şantajcı site yakalandı

Şantajcı site yakalandı

Ünlü işadamı ve sanatçıları tehdit ederek para istediği iddia edilen 4 kişi yakalandı

Şantajcı site yakalandı
16px
24px
07.06.2008 15:39
ABONE OLgoogle

Şişli'de, internette kurdukları site aracılığı ile birçok ünlü işadamı ve sanatçıya şantaj yapıp tehdit ederek para istediği iddia edilen 4 kişi yakalandı. Bugüne kadar çok sayıda ünlü ismi tehdit ettiği ve para istediği ileri sürülen zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İddialara göre Trueson Han isimli zanlı, internette kurduğu "ihbaretmeliyizbiz.com ve ihbaretmeliyiz.com" adreslerinde ünlü işadamları ve sanatçılar aleyhinde yazılar yazmama karşılığında tehdit ve şantajla para istedi.

İki aydır bu şekilde birçok isimden tehditle para sızdırmaya çalışan zanlıları, kendisinden 40 bin dolar para istenen ünlü bir işadamı şikayet etti. Şişli Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, 5 Haziran 2008 günü parayı almaya gelen zanlıları suçüstü yakaladı.

Trueson Han'ın yanı sıra kardeşi Oğuzhan S. ile Ferrhat B. de polis ekiplerince gözaltına alındı. Bu arada diğer zanlıların arkadaşı olduğu öğrenilen S.K. isimli kişi de polise mukavemet ve icrai rezalet iddiasıyla gözaltına alındı. Trueson Han'ın mahkeme kararıyla ismini değiştirerek şimdiki ismini aldığı tespit edildi.

Zanlıların tehdit ve şantajına maruz kalan işadamları arasında B.T., Ö.E., S.Ö. ile E.K. gibi isimler bulunuyor. Sanatçılardan İ.T.'nin de şantaj yapılanlar arasında olduğu öğrenildi. Zanlılar hakkında internet aracılığıyla yaptıkları şantaj ve tehdit nedeniyle birçok suç duyurusu bulunduğu ifade edildi.

4 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Elebaşı olduğu ileri sürülen zanlı Trueson Han, adliye çıkışında basın mensuplarına tehdit ettiği ileri sürülen işadamı ve sanatçılar için, "Hepsi vatan haini be de ihbar ettim" ifadelerini kullandı. Trueson Han, şantajla para talep ettiği iddialarını ise kabul etmedi.

İstanbul/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde