Sabancı birinci, Koç ikinci

Sabancı birinci, Koç ikinci

İSO 500 LİSTESİNDE HANGİ HOLDİNGİN KAÇ ŞİRKETİ VAR? BÜYÜK REKABETTE SON DURUM

Sabancı birinci, Koç ikinci
16px
24px
01.08.2005 00:00
ABONE OLgoogle

İstanbul Sanayi Odası'nca (İSO) Türkiye'nin en büyük özel sanayi kuruluşlarının açıklandığı En Büyük 500 Firma listesindeki 88 şirket 13 büyük holdinge ait. En Büyük 500 Sanayi Firması listesine giren şirket sayılarına bakıldığında Sabancı Grubu 17 şirketi ile birinci olurken, Koç Holding 16 şirketi ile listede yerini aldı. Listeye en çok şirketle giren gruplar içinde Ülker Grubu da 15 şirketle üçüncü oldu. Gaziantep'den Sanko Grubu 6, Zorlu, Yaşar ve Eczacıbaşı Grubu da 5'er şirketle listede yerini aldı. Sıralamaya Kayseri'den giren Boydak Grubu 5 şirketle, Kibar Holding ile Akkök Grubu ise 3'er şirketle sıraya yerleşti.

Ülker'in 15 şirketi büyükler arasında

Ülker Grubu'na ait 15 şirket, İstanbul Sanayi Odası'nın hazırladığı Türkiye'nin En Büyük 500 şirketi sıralamasında listeye girdi. Ülker Grubu'nun 12'si gıda, 2'si ambalaj, 1'i de bilişim şirketi olmak üzere toplam 15 şirketi en büyük 500 listesinde yer aldı. Ülker Grubu sözcüsü ve İstişare Konseyi üyesi Metin Yurdagül, "Üstün kalite politikası ve istikrarlı büyüme stratejileri sayesinde bu başarıyı yakalamış bulunuyoruz" dedi.

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde