Real Madrid’in Başkanı yatırıma geliyor

Real Madrid’in Başkanı yatırıma geliyor

Real Madrid'in Başkanı Ramon Calderon, Türkiye'de yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Real Madrid’in Başkanı yatırıma geliyor
16px
24px
16.07.2008 09:12
ABONE OLgoogle

İspanya'nın en büyük futbol kulüplerinden Real Madrid'in Başkanı Ramon Calderon, Türkiye'de turizm yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

10 otel kiralamayı planlayan Calderon, sayıları 5 ile 10 arasında değişen oteli de satın alacak. Calderon, bazı kulüp yöneticileriyle birlikte Avrupa'da 56 milyon turistle Fransa'nın ardından Avrupa'da ikinci büyük turizm ülkesi olan İspanya'da, Hotetur turizm acentasının da ortakları arasında yer alıyor.

Calderon, son yıllarda yükselişe geçerek dünyada 23 milyon turistle dokuzuncu, gelir sıralamasında ise 18.5 milyar dolarla sekizinci olan Türk turizminden de pay almak istiyor. İspanyol işadamı, 23 Haziran'da Başbakanlık Türkiye Yatırım Destekleme ve Tanıtım Ajansı'na resmi bir yazıyla başvurarak, Türkiye'de yatırım yapma isteğini iletti.

Hotetur'un Genel Müdürü Ivar Yuste, inceleme ve görüşmelerde bulunmak için temmuz sonunda Türkiye'ye gelecek. Turizmciler ve Başbakanlık Tanıtma Ajansı'ndan temsilcilerden oluşan bir heyet, İspanyol heyetini ağırlama, önerilecek oteller ve durum değerlendirmesi yapmak için önümüzdeki günlerde toplanacaklar.

İspanyol Futbol Kulübü Real Madrid'in Başkanı Ramon Calderon'un asıl mesleği avukatlık. Calderon, 2006 yılında Real Madrid'in başkanı olarak seçildi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde