Ramsey önce Afrika'ya sonra halka açılacak

Ramsey önce Afrika'ya sonra halka açılacak

'Bir marka eğer alıcısı varsa değer kazanır' diyen Gürmen Giyim San. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür, Çin ile rekabette sürümden kâr edilmesi gerektiğini söyledi.

Ramsey önce Afrika'ya sonra halka açılacak
16px
24px
08.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Yaz ortasında Afrika pazarına girmeye hazırlanan Ramsey, halka arz çalışmalarına da hız verdi. Ramsey markasına yaratan ve Başabakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı olan Remzi Gür, "Tekstilde durum iyi de değil, kötü de. Ama Avrupa Birliği sektörü zorlayacak, ihracatçı sayısı azalacak" diye konuştu.

Ramsey'in halka arzı konusunda çalışmaların sürdüğü bilgisini veren Remzi Gür, "Ramsey'i halka arz etmeye hazırlanıyoruz. Bu konudaki çalışmalar henüz tamamlanmadı. Yakın bir tarihte halka arzı gerçekleştireceğiz. Bir marka eğer alıcısı varsa değer yaratır. Ramsey'in değerinin ne olduğunu söylemek zor. Ramsey'in değeri halka arz sonucunda ortaya çıkacak" diye konuştu.

Ramsey, yaz ortasında Afrika yolcusu

Diğer taraftan bir süredir gazete ilanlarıyla Afrika ve Ortadoğu ve Doğu Avrupa Bölgesi'nde müşteri temsilcisi arayan Ramsey çalışmalarını hızlandırdı. Gürmen Giyim San. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür, yaz ortasında Afrika'ya gideceklerini söyledi. Hedeflerinin tüm dünya pazarlarına ulaşmak olduğunu bu nedenle Afrika, Ortadoğu ve Doğu Avrupa pazarlarında temsilcilik düşündüklerini belirten Gür, "Araştırmalarımız sürüyor. Amacımız bu pazarları iyi tanıyan ve Ramsey markasını temsil edebilecek temsilciler bulabilmek. Bu konuda atılmış adımlar da var. Afrika'da bir iki temsilcilik görüşmesi yapıldı. Fakat gidip söz konusu temsilcilikleri ve pazarın uygunluğunu teyit etmemiz gerekiyor. Bu yaz ortasında Afrika'ya gitmeyi planlıyoruz" diye konuştu. Gür diğer  bölgelerdeki temsilciliklerin ise en kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Uzan Grubu'na ait Star Gazetesi'nin ihalesine katılarak ortaklarından biri olan Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Safa ile ortak bir iş gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirten Gür, "O gazeteci. Ben tekstilciyim. Ortak ne iş yapabiliriz. Öyle bir düşüncemiz yok" diye konuştu.

AB, sektörü zorlayacak

Türk tekstilindeki son gelişmeleri değerlendiren Gür, "Türk tekstili krizde değil. Ama iyi durumda da değil. Bütün sektörlerin şekil değiştirdiği başkalaştığı dönemler vardı. Türk tekstili de böyle bir süreçten geçiyor" dedi. Avrupa Birliği sürecinin de etkisiyle tekstil sektöründeki firmaların zorlanacaklarını belirten Gür, "Önümüzdeki 5- 10 yıl içinde 10 bin 20 bin ihracatçı kalmayacak. Bu sayı azalacak. Kaliteyi üretim yapan dünya şirketlerinin bir ucundan tutunan şirketler ihracat yapmaya devam edecek" diye konuştu. Çin ile rekabeti değerlendiren Gür, "Çin'e mal satmak isteyen firma fiyat üzerinden değil sürüm üzerinde kâr edecek. Avrupa ülkelerine satış ise kalite ve fiyat avantajı ile gerçekleşecek" diye konuştu.

Selma Şimşek/Referans

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde