Putin'in en merak ettiği şehir

Putin'in en merak ettiği şehir

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Sezer, Rusya lideri Putin ile Moskova’da bir araya geldi. Rusların karizmatik lideri bir ara Sezer’e dönerek, “Biliyor musunuz, benim dünyada en merak ettiğim şehir...

Putin'in en merak ettiği şehir
16px
24px
10.07.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Ziyaret son derece samimi bir ortamda geçti. Sohbet sırasında Rusların karizmatik lideri bir ara Sezer’e dönerek, “Biliyor musunuz, benim dünyada en merak ettiğim şehir İstanbul. Ve hâlâ göremedim. Bir türlü fırsat olmadı” dedi. Cumhurbaşkanı Sezer, bunun üzerine Putin’i İstanbul’a davet etti. İki Cumhurbaşkanı tarih konusunda da anlaştı. Putin programının sonbaharda uygun olduğunu ve İstanbul’a gelebileceğini söyledi. Sezer de Putin için Cumhurbaşkanlığı’nın Tarabya Köşkü’nü hazırlatacağını ve kendisini burada ağırlamanın büyük mutluluk vereceğini belirtti.

Bir terslik olmazsa sonbahara doğru Tarabya Köşkü’nde, Putin için hazırlıklar başlayacak. Rus lider, böylece İstanbul’u ilk defa görme şansını yakalayacak.

Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde