Pazartesi kapalı olan üniversiteler

Pazartesi kapalı olan üniversiteler

Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime ara verilen üniversiteler şöyle...

Pazartesi kapalı olan üniversiteler
16px
24px
17.02.2008 20:46
ABONE OLgoogle

Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime, Başkent ve İstanbul Aydın üniversiteleri ile Kadir Has Üniversitesi'nin Selimpaşa Yerleşkesi'nde 1 gün, Amasya Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi'nde ise 2 gün ara verildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle, Başkent ve İstanbul Aydın üniversiteleri ile Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Yerleşkesi'nde eğitim-öğretime, 18 Şubat 2008 tarihinde bir gün ara verildi. Amasya Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksek okullarda ise eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli de yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitelerinde eğitime 2 gün ara verildiğini bildirdi.

Zonguldak merkez ile Ereğli, Alaplı ve Devrek ilçeleri, Karabük merkez ile Ovacık, Eskipazar ve Eflani ilçeleri ve bağlı köyler, Tekirdağ'ın Çorlu, Adıyaman'ın Besni ve Kütahya'nın Domaniç ilçeleri ile Amasya, Çorum ve Kırklareli il genelindeki ilköğretim ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Adıyaman'ın Sincik ilçesi ile Tokat'ın Yeşilyurt, Başçiftlik ve Almus ilçelerindeki okullarda ise eğitime verilen aranın 2 gün olduğu kaydedildi. Öte yandan, Sivas Valiliğinin aldığı kararla, kent genelindeki okullarda eğitime verilecek aranın 1 günden 2 güne çıkarıldığı kaydedildi.

Kar yağışı nedeniyle Bilecik il genelinde, Eskişehir'in Sivrihisar, Çanakkale'nin Biga, Tekirdağ'ın Çerkezköy, Saray ve Marmara Ereğlisi'ndeki ilköğretim ve liselerde eğitime 1 gün ara verildi.

Adana'nın Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke ilçelerindeki okullarda ise eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ'NDE BİR GÜN ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde eğitime 1 gün ara verildi.

Hacettepe Üniversitesi'nden verilen bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle Beytepe Kampüsündeki okullar yarın için tatil edildi. Öte yandan, kar yağışının olumsuz etkilediği Konya'nın Çeltik, Yunak, Altınekin, Hadim ve Akören ilçelerinde ilköğretim ve liselerde eğitime 1 gün, Taşkent ilçesinde de 2 gün ara verildi. Aksaray ve Karaman il genelinde, Erzincan'ın da Tercan ilçesinde eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

YEDİTEPE VE AREL ÜNİVERSİTELERİNDE 1 GÜN TATİL

İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle, İstanbul Yeditepe ve Arel Üniversitelerinde eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Yeditepe Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, ''18 Şubat 2008 tarihinde yoğun kar yağışı nedeniyle, Yeditepe Üniversitesin'de eğitime 1 gün ara verilmiştir'' denildi.

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Asım Saçlı da olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitelerinde eğitim-öğretime yarın için ara verildiğini belirtti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde