O'nun da artık bir takımı var

O'nun da artık bir takımı var

Takımı olan Rus milyarderlere Özbek asıllı Alişer Usmanov da katıldı. İşte Usmanov'un takımı....

O'nun da artık bir takımı var
16px
24px
27.02.2008 10:29
ABONE OLgoogle
Özbek asıllı Rus milyarder Alişer Usmanov'un sahip olduğu ZAO Metalloinvest, Moskova Dinamo Futbol takımı ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Interfax Haber Ajansı'nın verdiği haberde, Usmanov'un Dinamo Futbol kulübünü satın aldığı iddialarına açıklık getirildi. Haberde, Dinamo Moskova'nın Usmanov'a satılmadığı, ancak ona ait Rusya'nın en büyük demir üretici firması olan ZAO Metalloinvest şirketi ile sponsorluk anlaşmasının imzalandığı kaydedildi.

Finans dergisine göre Rusya'nın 12. zengini olan Usmanov'un mal varlığı 13,3 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Ayrıca geçtiğimiz Ağustos ayında Red and White Holding Limited Yatırım şirketinin ortağı olan Alişer Usmanov, İngiltere Premier Lig'inin önde gelen takımlarından Arsenal'in yüzde 14.6 hissesini satın almıştı. Şubat ayı içinde ise hisselerini yüzde 24'e yükselterek kulübü satın almak istediğini belirtmişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde