Oger Telekom'a Danıştay golü

Oger Telekom'a Danıştay golü

Tartışma yaratan bedelsiz devri şerhini görüşen Danıştay, şerhi iptal etti.

Oger Telekom'a Danıştay golü
16px
24px
17.01.2007 08:29
ABONE OLgoogle

Oger Telekom, Türk Telekom'un (TT) yüzde 55'lik hissesini 6.5 milyon dolara satın alırken Telekominükasyon Kurumu (TK) ile imzaladığı imtiyaz sözleşmesinde yer alan, 'imtiyaz süresi sona erdikten sonra TT'nin her türlü varlığının TK'ya bedelsiz devrini' öngören maddeye şerh koymuştu. Tartışma yaratan bu şerhin konu olduğu davayı görüşen Danıştay, şerhi iptal etti. Karar kesinleşirse TT, 21 yıllık imtiyaz sözleşmesi sona erdiğinde tüm varlığını Telekomünikasyon Kurumu'na bedelsiz olarak devredecek.

Paul Doany: Bugün için bizi etkilemiyor
Türk Haber-Sen ile Elektrik Mühendisleri Odası Türk Telekom'un koyduğu bu şerhin iptalini istemişti. Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany ise, Danıştay'ın, iptal kararını değerlendirirken, "İmtiyaz sözleşmesinin süresi 20 yıl sonra dolacak. Bugün bizi engellemiyor ve etkilemiyor. 20 yıl sonra belki de başkasının sorunu haline gelecek" diye konuştu.

Öte yandan Tüketiciler Birliği, Türk Telekom'un önceki gün açıkladığı yeni ücret tarifelerini onaylayan Telekomünikasyon Kurumu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne bir dava açtı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde