Musk'a 'vay be' dedirten Türk

Musk'a 'vay be' dedirten Türk

İnsan kaçakçılarına 10 bin dolar ödeyerek ABD'ye kaçak yollardan giriş yapan bir Türk vatandaşı, sınırda röportaj verdi. Sınır güvenliğindeki zafiyete dikkat çekti. Teknoloji milyarderi Elon Musk da habere yorum yaparak şaşkınlığını dile getirdi.

Musk'a 'vay be' dedirten Türk
16px
24px
24.05.2024 11:45Güncelleme: 24.05.2024 12:04
ABONE OLgoogle

Kaçak yollarla ABD'ye giren bir Türk vatandaşı, sınır güvenliğinden şikayet etti.

İnsan kaçakçılarına yaklaşık 10 bin dolar vererek ABD’ye kaçak yollardan giren bir Türk, sınır güvenliğine dikkat çekti. FOX News muhabiri Bill Melugin, Kaliforniya San Diego'daki Jacumba'da ABD'ye giriş yapan göçmenlerle konuştu ve o anları sosyal medyadan paylaştı. 

Mikrofon uzatılan göçmenler arasında çok sayıda Türk vatandaşının da olduğu görüldü. Türklerin yanı sıra İran, Hindistan, Çin ve Pakistan uyruklu kişilerin de kaçak yollardan ABD'ye giriş yaptıkları görüldü.

KAÇAKÇILARA 10 BİN DOLAR ÖDEDİ 

Muhabirin sorularına yanıt veren bir Türk vatandaşı, sınırdan ne kadar kolay geçtiklerini anlattı, hiçbir güvenlik önleminin olmadığına işaret etti. Muhabir ve Türk vatandaşı arasındaki diyalog şöyle:

- Kartele ödemek zorunda mıydın?

+ Evet

- Ne kadar?

+ Yaklaşık 10 bin dolar.

+ ... Amerikan halkı haklı. Ülkeye gelenlerin iyi olup olmadığını bilmiyorlar. Ben iyiyim ama ya iyi değillerse... Katilse ya da psikopatsa. Öldürmeyeceğinin garantisi yok. Güvenlik kontrolü yok. 

Sınırı kimin geçtiği konusunda endişeleniyorsun.

+ Evet, evet. İnsanlar normal görünmüyor.

"AMERİKALILAR ENDİŞELENMELİ"

Muhabir ayrıca sosyal medya platformu X'te yaptığı paylaşımda, Türk vatandaşlarının ABD vizesine çok kez başvurduğunu, reddedilince sınırı kaçak yollarla geçmeye karar verdiğini ve bunun ne kadar kolay olduğuna şaşırdıklarını söyledi.

Muhabir, “Bana, ‘Amerikalılar güvenlik ve sınırı geçenler konusunda endişelenmeli’ dedi” ifadelerini kullandı.

Teknoloji milyarderi Elon Musk da şaşkınlığını gizleyemediği habere “Vay be” diye tepki verdi. 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde