Moda Fuarı'na Rusya'dan 3 uçak

Moda Fuarı'na Rusya'dan 3 uçak

IF Konseyi ve İTKİB işbirliğiyle, CNR Expo tarafından düzenlenen 12.IF Uluslar arası İstanbul Moda Fuar programı belli oldu

Moda Fuarı'na Rusya'dan 3 uçak
16px
24px
08.05.2008 15:39
ABONE OLgoogle

F Konseyi ve İTKİB işbirliğiyle, CNR Expo tarafından düzenlenen 12.IF Uluslar arası İstanbul Moda Fuarı etkinlik programı, Swissotel'de düzenlenen bir basın toplantısı ile açıklandı.

İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Kahraman Öztürk, IF Konseyi Başkanı Kenan Koç ve CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem'in konuşmacı olarak yer aldığı toplantıda, tekstil sektöründe faaliyet gösteren dernek temsilcileri de hazır bulundu.

33 ÜLKEDEN ALIM HEYETİ VE ZİYARETÇİ GELİYOR

Toplantıda, Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın desteğiyle sektör alıcılarının İstanbul'da katılımcılarla buluşmasını sağlayacak olan fuarın, ABD, Almanya, Azerbaycan, BAE, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Rusya, Fas, Fransa, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, S.Arabistan, Tunus Türkmenistan, İsrail, Ürdün ve Yunanistan'ın aralarında bulunduğu 33 ülkeden, kurum ve kuruluş temsilcileri ile firma yetkililerince ziyaret edileceği belirtildi.

Konuşmacılar, fuar için hedef ülkeler nezdinde ciddi bir roadshow gerçekleştirildiğini, başta Rusya olmak üzere, Romanya, İngiltere ve Hongonk'dan önemli alıcılar beklendiğini, hatta Rusya'dan fuar için 3 özel uçak kaldırılacağını da sözlerine eklediler.

Amerika, Rusya ve Avrupa ülkelerindeki 25 sektör dergisinde 5 ay boyunca yüksek frekansta reklam çalışmasının yapıldığını belirten IF Konseyi, DTM (Dış Ticaret Müsteşarlığı) desteğiyle önemli alıcıların İstanbul'da ağırlanacağı fuarda bu yıl da İTKİB'in desteğiyle oluşturulacak trend, moda show ve aktivite alanlarına yer verileceğini açıkladı.

ÜNLÜ TASARIMCILAR 12.IF FUARINDA BULUŞACAK

Berlin Fashion Week'in ünlü Alman tasarımcıları Anja Gockel ve Anett Rostel, ayrıca Newyork Fashion Week'in tasarımcısı Peter Som' ın özel konuklar arasında yer alacağı 12. IF fuarının gala gecesinde, ünlü moda tasarımcısı Özlem Süer'in hazırladığı özel bir defile yer alacak.

500 MARKA YENİ MODELLERİYLE FUARDA
IF 12. Uluslararası İstanbul Moda Fuarı'nın ürün profilinde erkek ve kadın hazır giyim, triko, çocuk giyim, spor giyim, deri ve kürk, denim, gece giysileri, iç giyim, çorap ve yan sanayi ve aksesuarları yer alıyor. 500 markanın görülebileceği organizasyonda yeni ürünler sergilenecek.

HANGİ SALONDA HANGİ ÜRÜN GRUBU VAR?
İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde 50.000 m² alanda gerçekleştirilecek organizasyonda hangi salonlarda hangi ürün gruplarının sergileneceği de belirlendi. Buna göre 4. salonda triko ve çocuk giyim ile denim ve spor giyim, 5. salonda yan sanayi ve aksesuarları ile iç giyim ve çorap,  6-7. salonda bay - bayan hazır giyim sergilenecek.  8. salon ise trend ve defile alanı olarak kullanılacak. Trend Alanının büyüklüğü de 3500 m² olacak.

Fuarın ziyaretçi profilini zincir mağazaların satın alma yetkilileri, butik sahipleri, toptancılar, aracılar, tasarımcılar, ihracatçılar, ithalatçılar, tekstil ve konfeksiyon birlikleri ile devlet tekstil enstitüleri oluşturuyor. Özellikli giyim üreticileri, distribütörler, tedarikçiler ve tasarımcılar organizasyonun katılımcı profilinde.

Şubat 2008'de gerçekleştirilen IF 11.Uluslararası İstanbul Moda Fuarı'na yerli - yabancı 335 firma katılmış, fuarı 4126'sı yabancı toplam 26.538 kişi ziyaret etmişti.

FUARA 30 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

5 bini yurt dışından olmak üzere yaklaşık 30 bin ziyaretçinin beklendiği fuara yerli ve yabancı toplam 350 firma katılacak. Bu fuarın Türk tekstil sektörünün nabzını tutan en önemli etkinlik olduğunu belirten konuşmacılar, IF fuarıyla İstanbul' un bir moda merkezi olarak algısının güçlendiğini ve batılı ülkeler nezdinde ülkemize giderek artan bir ilgi olduğunu vurguladılar.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde