MHP'liler TÜSİAD ve MÜSİAD'a karşılık iş adamları derneği kuracak

MHP'liler TÜSİAD ve MÜSİAD'a karşılık iş adamları derneği kuracak

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ne alternatif olarak Türk milliyetçilerinin üye olacağı bir dernek kuracak.

MHP'liler TÜSİAD ve MÜSİAD'a karşılık iş adamları derneği kuracak
16px
24px
04.05.2006 17:03
ABONE OLgoogle

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanı Ahmet Duran Bulut, ABD ve Avrupa yanlısı olarak gördüğü Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ne (MÜSİAD) alternatif olarak Türk milliyetçilerinin üye olacağı bir dernek kurulacağını söyledi. Derneğin iki ay içinde faaliyete geçeceğini belirten Bulut, vatansever ve işbirlikçi olmayan iş adamlarını çağırdıklarını söyledi.
MHP İl Başkanı Bulut, yönetim kurulu üyelerini basına tanıttı. Basri Otel'de yapılan toplantıda, iş adamlarının katılacağı bir derneğin çalışmalarının devam ettiğini anlatan Ahmet Duran Bulut, ülke genelinde faaliyet gösterecek derneğin merkezinin Balıkesir olacağını bildirdi. Balıkesir'in önemli bir şehir olacağını kaydeden Bulut, ilde Kuvayi Milliye hareketinin başladığını ve düşmana ilk kurşunun atıldığını söyledi.

TÜSİAD ve MÜSİAD'ın ABD ve Avrupa ülkelerinin politikaları kapsamında çalışmalar yürüttüğünü ve onların elçileri gibi açıklamalar yaptığını iddia eden MHP İl Başkanı, "Çıkar amacı gütmeyen, tröst ve kartellerin sözcüsü olmayan, sanayi ve ticarette milletine hizmeti ön planda tutan iş adamlarını bir araya getireceğiz. Yabancı ürünlerin bayiliğini yapmayacağız. Türk menşeli ürünleri üretip ülkeyi kalkındırmayı amaçlayan herkes derneğe katılabilir. Bozkurt damgalı füzeleri uzaya gönderecek vatanseverler arıyoruz." dedi.

Bulut, Balıkesir'de başlayacak faaliyetin zamanla ülke çapında genişleyeceğini ve milliyetçi işadamlarını biraraya getireceğini savundu.

Balıkesir/Cihan
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde