Maktum, gözünü Konya'ya dikti

Maktum, gözünü Konya'ya dikti

DUBAİ VELİAHTI EL MAKTUM, İSTANBUL'DAN SONRA KONYA'DA DA YATIRIM YAPIYOR.

Maktum, gözünü Konya'ya dikti
16px
24px
16.08.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

El Makdum’un İstanbul’da bulunan müşavir şirketinin, AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile kent merkezindeki Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu yere otel, ticaret ve iş merkezi yapılması konusunda görüşmeler yaptığı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında belediye olarak yeni projeler hazırladıklarını belirterek, "Konya’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında dönüşüme ihtiyacı olan birkaç bölge var. Eski Sanayi Bölgesi ve Stadyum çevresi ile Mevlana Müzesi civarı bunların başında geliyor. Stadyumun bulunduğu alan ile ilgili Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile görüştük. Tesislerin başka bölgede yapılması konusunda proje hazırlıyoruz. Bu proje tamamlandığında stadyumun yeri Büyükşehir Belediyesi’ne geçmiş olacak" dedi.

ARACI İLE GÖRÜŞME:

Bu şartlar gerçekleştiğinde stadyum çevresinin yeniden yapılanması, yeşil alan ve iş merkezi olarak yeniden düzenlenmesi ihtiyacı doğacağını kaydeden Başkan Akyürek şunları söyledi: "Bu konuda bir kaç firma ile dolaylı görüşmelerimiz var. İçlerinde Dubai firması da var. İstanbul’daki müşavir firmaları ile görüşmemiz oldu. Ama görüşmeler projelendirme aşamasında. Çünkü biz gelen bütün teklifleri ciddiyetle değerlendiriyoruz. Bu alanlardaki çalışmalarımızı biran önce sonuçlandırmak istiyoruz. Stadyum çevresine otel, iş ve ticaret merkezi yapma gibi projeleremiz var. Bu konularla ilgili şirketle görüşmelerimiz sürüyor. Ama son noktayı koymadık" diye konuştu.

YASALAŞMASINI BEKLİYORUZ:

Konya Büyükşehir Belediye Maclisi Eski Sanayi Bölgesi’nin kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmesi ve yapılanmasının belediyeye verilmesi konusunda karar aldığını da ifade eden Başkan Akyürek, "Kentsel dönünüşüm projesi ile igili TBMM’nin son olarak üzerinde çalıştığı kanun tasarısı var. Bu tasarının kanunlaşmasını bekilyoruz. Kanunlaştığı taktirde adımlarımızı daha hızlı atacağız. Eski Sanayi Bölgesi, aynı zamanda Konya-Ankara Hızlı Tren Projesi tamamlandığı zaman istasyon olacak. Orada bir alışveriş merkezi yapma konusunda belediyenin bir projesi var. TCDD ile görüşüyoruz" diye konuştu.

Hürriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde