Mağaza farelerine 25 dolarlık hırsızlık hakkı

Mağaza farelerine 25 dolarlık hırsızlık hakkı

Alışveriş devi Wal-Mart, 25 doları geçmeyen hırsızlıklara, hoşgörü göstereceğini duyurdu. Marketler zincirinin bu kararı alma nedeni ise bir hayli ilginç.

Mağaza farelerine 25 dolarlık hırsızlık hakkı
16px
24px
21.07.2006 16:24Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Alışveriş devi Wal-Mart, 25 doları geçmeyen hırsızlıklara, güvenlik ve adli işlerle uğraşmanın bedeli daha yüksek tuttuğundan dolayı hoşgörü göstereceğini duyurdu. Wal-Mart, güvenlik ve adli işlerle uğraşmanın bedeli daha yüksek tuttuğu için ABD’li raf hırsızlarına af çıkardı. Bununla beraber 25 Doları geçen hırsızlıklarda, eskiden olduğu gibi, yasal yola derhal başvurulacak.

“Ulusal Perâkende Mağazalar Birliği”nin yaptığı bir araştırmanın sonucuna göre, raf hırsızlığı ABD’de yılda 30 milyar Dolar zarara yol açıyor. Wal-Mart’ın bu hırsızlık pastasında yitirdiği miktar en az yarısı olarak belirtiliyor. Wal-Mart’ların ABD’deki 3 bine yakın mağazasında, hemen her gün en az 1 kişi raf hırsızlığından yakalanıyordu. Buysa kabaca bir hesapla yılda toplam 1 milyon hırsız ediyor.

Wal-Mart yönetiminin çaresizlikten kaynaklanan yumuşama politikasına öteki büyük mağazalar zincirinden henüz bir yaklaşım gelmedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde