Lüks jetlere 10 Türk talip

Lüks jetlere 10 Türk talip

Lufthansa Technik AG Corporate Communications Başkanı Aage Dünhaupt, bu yıl içinde Türk işadamlarından 10 adet business jet siparişi aldıklarını söyledi.

Lüks jetlere 10 Türk talip
16px
24px
13.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de business jet satışlarında hızlı bir artış yaşanıyor. İş seyahatine uygun uçakları (business jet) hem kiralayabildiklerini hem de satabildiklerini söyleyen Lufthansa Technik AG Corporate Communications Başkanı Aage Dünhaupt, bu yıl içinde Türk işadamlarından 10 adet business jet siparişi aldıklarını söyledi.

EN BÜYÜK KABİN

Başta hükümet ve özel şirketleri hedeflediklerini söyleyen Dünhaupt, 'Geçtiğimiz ay bize gelen beşinci Challenger 850 business jet ile kendi sınıfında en büyük kabine sahip olan bu yeni iş seyahati jetine olan talebin ne kadar büyük olduğunu gördük. Challenger 850 business jet sayesinde ürün gamımız önemli ölçüde değer kazandı. Standardize kabin sayesinde müşteriye bir iş seyahatine uygun yeni uçak alımında büyük kolaylık sağlanmış olduk.

Müşterilerimiz Lufthansa Technik'in VIP ve iş seyahatine uygun uçakların donanımındaki kırk yıllık tecrübesinden yararlanmakla kalmıyor, ayrıca bakım onarım ve uçakların işletilmesindeki destek hizmetlerimizi kapsayan küresel ağımızdan da yararlanabiliyorlar' dedi.

Dünyada 300 adet business jet bulunduğunu da belirten Dünhaupt, business jets pazarının her yıl yüzde 10 büyüdüğünü söyledi. Business jetlerin fiyatı 15 milyon dolardan başlayıp 40 milyon dolara kadar çıkabiliyor. Türkiye'de ise 20 adet business jet bulunuyor.

SEÇİM MÜŞTERİYE AİT

Dünhaupt şöyle konuştu: 'İş seyahatine uygun uçaklarda liderliğimizi koruyoruz. Business jetlerde, standardize edilmiş kabin donanımlarındaki konumunu genişlettik. Airbus A318 Elite ve Bombardier Challenger 850'nin tek ortağı olarak Lufthansa Technik Completion Center iş seyahatine uygun jetlerin üretilmesinde öncü bir konuma sahibiz. Çok kısa bir süre önce Airbus ve Lufthansa Technik arasında Airbus iş seyahatine uygun uçaklar ailesinin en yeni üyesi olan A318 Elite uçağının kabin içi donanımına dair bir sözleşme imzaladık. Renk ve malzeme seçimi için yeterince esneklik sağlayabiliyoruz.

İŞ SEYAHATİNE UYGUN

Suudi National Air Services (NAS) ve isminin açıklanmasını istemeyen bir müşterimizden de beşer adet sipariş almış bulunuyoruz. Şirketlere, hükümetlere ve özel müşterilere son derece modern ve iş seyahatine uygun bir uçağı kısa sürede ve daha düşük maliyetle elde etme imkanını sağlıyoruz.

İyi talep, iyi pazar

ÖZEL havayolu şirketleriyle birlikte Türkiye havacılık sektörünün hızlı büyüyen bir sektör haline geldiğini de söyleyen Dünhaupt, 'Türkiye'den iyi talep alıyoruz. İyi talep, iyi bir pazar var. Türk havacılık sektörü hızlı bir büyüme gösteriyor. Özel havayolu şirketlerine bakım ve teknik hizmet vermeyi hedefliyoruz' dedi

Ayçe Tarcan/Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde