Külüpler Birliği'nden tavsiye kararı

Külüpler Birliği'nden tavsiye kararı

Fenerbahçe'nin katılmadığı Kulüpler Birliği toplantısı sonrası Kulüpler Birliği ve Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın Federasyon için aldıkları kararı açıkladı.

Külüpler Birliği'nden tavsiye kararı
16px
24px
26.12.2006 23:08
ABONE OLgoogle

Kulüpler Birliği, Futbol Federasyonu'nun seçimli genel kurula gitmesi yönünde tavsiye kararı aldı.

Radison SAS Otel'de yapılan olağanüstü toplantı sonrasında basın açıklaması yapan Kulüpler Birliği ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "Haluk Ulusoy federasyonu bizim federasyonumuzdur. Bu federasyon demokratik bir ortamda seçilmiştir. Ama hukukun üstünlüğüne inanıyorsak ve Türkiye bir hukuk devleti ise genel kuruldan çekinmemek lazım. Ayrıca, polemiklerin ve sorunların tırmandığı bir ortamda genel kurul yapmak, Türk futbolunu sorunlarından arındıracaktır.

Böylece daha net bir ortama kavuşuruz. Kulüpler Birliği, genel kurul konusunda ancak tavsiye kararı alabilir. Yaptığımız toplantı sonucunda ağırlıklı olarak seçim yapılması tavsiye kararı alınmıştır. Bazı üyeler seçim tarihinin mali genel kurulla birlikte yapılması yönünde görüş belirmiştir. TFF Genel Kurul Üyeleri'nin yüzde 40'ına tekabül eden 90 imzanın toplanmasıyla seçim şartlı genel kurul çağrısı yapılabilir" dedi.

Canaydın, bazı kulüp temsilcilerinin toplantıdan erken ayrılmalarıyla ilgili olarak da, "Bu arkadaşlar bizden izin alarak ayrıldılar" diye konuştu. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde