Kriz var demek insafsızlık

Kriz var demek insafsızlık

Türk bankacılığının güçlü olduğunu söyleyen BDDK Başkanı Bilgin, örnek olarak bankacıların yürüyüşünü gösterdi.

Kriz var demek insafsızlık
16px
24px
06.03.2008 09:03
ABONE OLgoogle

BDDK Başkanı Bilgin dünyadaki dalgaya karşı Türk bankacılığının güçlü olduğunu söyledi. 'Bankacıların yürüyüşü bile değişti' diyen Tevfik Bilgin ekonomide olumlu sinyallerin ikinci yarıda geleceğini belirtti

BANKACILIK Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Türk bankacılık sektörünün son 5 yılda çok önemli değişim ve dönüşümleri bünyesinde yaşadığını belirterek 'Bu kez bankacılarımızın yürüyüşü bile değişti' dedi. Bilgin ekonomide olumlu sinyallerin yılın ikinci yarısında gelmeye başlayacağını da söyledi. 'Risk Yönetimi Zirvesi'nin açılışında konuşan Bilgin, 'Son türbülans -kriz demiyorum, dalgalanma da demiyorum, bana göre bu bir türbülanstır... Kriz olarak adlandırmak Türkiye açısından insafsızlık olur- göstermiştir ki, aslında en büyük risk, riskin farkında olmamaktır' diye konuştu.

1970'li yıllardan bu yana Türk bankacılığının kılıktan kılığa girdiğini söyleyerek, 2001 gibi ağır bir kriz sonrası sakin, ciddi ve başarılı duruşları nedeniyle bankaların hakkını vermek gerektiğini belirten Bilgin, 'Bankacılarımız, gerçekten bir özgüven kazanmışlardır. Bunu her geçen gün daha fazla hissediyoruz ve inanın bankacılarımızın son dönemde yürüyüşleri bile değişmiştir' dedi. Ancak risklere de dikkat çeken Bilgin en büyük riskin 'fısıltı' olduğunu belirterek 'Şu anda dünya finansal piyasalarda hakim olan şüphe, kuşku ve fısıltı' dedi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde