Kaza süsü verilmek istenen cinayeti genç kızın boynundaki ip aydınlattı

Kaza süsü verilmek istenen cinayeti genç kızın boynundaki ip aydınlattı

Gölcük’te kamyonetin şarampole yuvarlanması sonucu yaşamını yitiren Rümeysa Meriç Özcan’ın ölümüyle ilgili korkunç detaylara ulaşıldı.

Kaza süsü verilmek istenen cinayeti genç kızın boynundaki ip aydınlattı
16px
24px
20.05.2024 17:58Güncelleme: 20.05.2024 18:29
ABONE OLgoogle

İddialara göre, Gölcük Halıdere’de, 5 kişilik arkadaş grubundan daha önce sevgili olan Rümeysa ve Tunay Aydın, arkadaşlarının yanlarından ayrılması sonrası araçta yalnız kaldı. Eskiköy mevkiine geldiklerinde ise Tunay Aydın, Rümeysa ile ilişkiye girmek istedi fakat genç kız buna izin vermedi.

GENÇ KIZI BOYNUNDAN İP GEÇİREREK ARACA BAĞLADI, ARABAYI ŞARAMPOLDEN AŞAĞI YUVARLADI

Daha sonrasında ise Tunay Aydın, Rümeysa’nın boynuna ip geçirerek aracın içine bağladı ve darp edip kafasını aracın torpidosuna vurdu. Yaşananların ardından Tunay Aydın, Rümeysa’yı öldürmek için kamyoneti boşa alarak şarampolden aşağı yuvarladı.

Yaşananlar sonrası olay ilk olarak trafik kazası şeklinde ekiplere bildirildi. Ancak olay yerine gelen ekiplerin Cinayet Büro ekiplerine haber vermesiyle cinayet şüphesi ortaya çıktı.

Olay yerinde yapılan incelemede 18 yaşındaki Rümeysa’nın boynunda ip bulununca, şüphe iyice arttı. Yapılan incelemede Rümeysa’nın araç yuvarlandıktan sonra boynunda bulunan ip yüzünden araçtan fırlamasına rağmen, araca asılı kaldığı belirlendi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olay sonrası şoför Tunay Aydın ve 4 kişi daha Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı.

Yapılan sorgulamada, Tunay Aydın maktul Rümeysa Meriç Özcan’ı öldürdüğünü itiraf ederken, Rümeysa’yı boynundan iple bağlayarak aracın sürücü koltuğuna oturttuğunu, daha sonrasında ise aracı boşa alarak şarampole yuvarladığını söyledi.

GÖLCÜK'TE TOPRAĞA VERİLDİ

Genç kızın cenazesi ise Düzağaç Camisi'nde ikindi vakti kılınan namazın ardından Gölcük 17 Ağustos Mezarlığı'nda toprağa verildi.

patronlardunyasi.com
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde