Kadir Has'ın adı Cibali'de yaşayacak

Kadir Has'ın adı Cibali'de yaşayacak

İş adamı Kadir Has'ın ismi, Cibali'deki Kadir Has Üniveristesi'nin bulunduğu caddeye verildi. İBB Başkanı Kadir Topbaş, hayırsever iş adamı Kadir Has için...

Kadir Has'ın adı Cibali'de yaşayacak
16px
24px
08.06.2006 14:53
ABONE OLgoogle

Üniversite'de düzenlenen törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Başkanı Kadir Topbaş, hayırsever iş adamı Kadir Has'ı, üniversite kurarak eğitime katkıda bulunduğunu ve hayırsever kişiliğiyle örnek oluşturduğunu söyledi. İşadamı Kadir Has ise Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş'ın hayır işlerinde kendilerine yardımı esirgemediklerini belirtti.
Kadir Has Üniversitesi'nin Cibali'deki yerleşkesinin önünde bulunan tenis kortunda düzenlenen törene katılan İBB Başkanı Topbaş, Kadir Has'ın hayır sever kişiliği ile örnek bir iş adamı olduğunu söyledi. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, Eski Hisarönü Caddesi'nin isminin Kadir Has olarak değiştirilmesi için kendilerine başvuruda bulunduğunu belirten Topbaş, "Bizim insanımız vermeyi sever. Kadir Has, örnek bir hayırseverdir. İş imkanları sağlamıştır, ama daha da önemlisi hayırlarını toplum için yapmıştır. Bu çok sık yaptığımız bir şey değil, bir caddeye isim vermek için onu hak etmek gerekir." şeklinde konuştu.

Haliç'in temizlenmesiyle ilgili yeni bir projelerinin de bulunduğunu anlatan Başkan Topbaş, kazılacak tünellerle Haliç'e temiz su pompalanacağını söyledi. Başkan Topbaş, "Balta limanından açılacak tünellerle, Haliç'e kuzeyden temiz su getirme projemiz var. Startı verdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Eskiden Haliç'i Haliç yapan, Dolap Dere gibi dereler vardı. Ancak bu dereler özelliğini kaybetti. Oradan getirilecek su ile, Haliç'in daha da canlanmasını sağlayacağız." dedi.

İşadamı Kadir Has ise 30 tane "Kadir Has" ismi taşıyan okul bulunduğunu anlatarak, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş'ın yardımlarını gördüklerini kaydetti. Başbakan'ın bu konuda kendilerine yardımı gösterişsiz bir şekilde yaptığını belirten Has, "Başbakan'dan üniversitenin yanında bulunan depoyu okul için istedim, o da inceledi ve tahsis etti. Daha sonra oranın bizim kullanımımıza sunulduğunu bildirdiler. Başbakan arayıp 'verdim' bile demedi. Demek ki, süsü sevmiyor kendisi." dedi.

Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de katıldığı törende başkan Topbaş ve işadamı Has, temsili olarak caddenin açılışını balon uçurarak yaptı. Törende ayrıca Kadir Has Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yücel Yılmaz, Başkan Topbaş, Kadir Has ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'e plaket verdi.

Tören sonunda minik folklorcuların gösterisi ilgiyle izlenirken Kadir Has üniversitesi kürek takımı da, Haliç'te gösteri yaptı. 

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde