Kadın girişimciler federasyon kurdu

Kadın girişimciler federasyon kurdu

KAGİFED adıyla federasyon çatısı altında toplanan kadın girişimcilere Meltem Kurtsan başkanlık edecek. Bu amaçla KAGİDER'deki görevini bırakacak olan Kurtsan'ın yerine Gülseren Onanç'ın geleceği konuşuluyor

Kadın girişimciler federasyon kurdu
16px
24px
23.02.2007 08:23
ABONE OLgoogle

Kadın girişimciler, kadın sorunlarıyla güç birliği içinde mücadele etme amacıyla federasyon çatısı altında toplanıyor. Adana, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Erzurum, Denizlili kadın derneklerinin yer alacağı federasyona Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) öncülük ediyor.

150'ye yakın üyesi bulunan ve kurulduğu 2002 yılından bu yana girişimci kadınları örgütleyen KAGİDER, bugüne kadar Anadolu'da da çok sayıda kadın derneği kurulmasına da destek verdi.

Bu arada Kadın Girişimciler Federasyonu (KAGİFED) adıyla kurulacak federasyonun yönetimine girecek isimler de belli oldu. Buna göre KAGİDER'in mevcut başkanı Meltem Kurtsan, mart ayında yapılacak genel kurulda görevini devrederek federasyonun başına geçecek. Girişimci kadınların bir araya gelmesiyle iş dünyasında, kadınların ağırlığının artacağını söyleyen Kurtsan, "Girişimci kadın sayısı da buna paralel olarak artacak. Kadınların hayata katılma oranı da yükselecek' dedi.

Meltem Kurtsan ile birlikte yönetimde, Suzan Sabancı Dinçer, Ümit Boyner, Dilek Üstün, Selma Akdoğan, Oya Narin Temelli, Lale Ünaldı, Ferdane Bayıldıran, Altın Mimir, Munteha Adalı, Nesrin Ayata, Zehra Güngör bulunuyor.

Genel kurul martta
Öte yandan mart ayında yapılacak genel kurulda, KAGİDER başkanlığına Meltem Kurtsan'ın yerine Ticketturk'ün sahiplerinden Gülseren Onanç'ın geleceği konuşuluyor.

Türkiye'de geniş bölge bilet satış ve dağıtımı yapmak üzere kurulmuş yabancı sermayeli ortak bir yatırım olan ve kültür-sanat, eğlence ve spor endüstrilerinde hizmet veren kuruluşlara yenilikçi ve entegre bilet satış ve CRM çözümleri sunmayı amaçlayan Ticketturk'ün başındaki Onanç'ın liderlik edeceği yeni yönetime ise Suzan Sabancı Dinçer, Oya Narin Temelli, Ceyda Aydede, Dilek Üstün, Servisimin Cömert ve Aydan Baktır'ın gireceği belirtiliyor.

Eylem Türk/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde