İşte şık, Adnan Dalgakıran

İşte şık, Adnan Dalgakıran

İSO'YA CEKETSİZ GELDİĞİ İÇİN ELEŞTİRİLEN ADNAN DALGAKIRAN, ARTIK TAKIMLARI ÇEKTİ.

İşte şık, Adnan Dalgakıran
16px
24px
27.07.2006 13:20
ABONE OLgoogle

Geçen ay yapılan meclis toplantısında söz alarak kürsüye çıkan Dalgakıran konuşmasına başladığı sırada bazı üyeler salonu terk etmişti. Üyelerin gerekçesi Dalgakıran'ın kürsüye ceketsiz çıkmasıydı. Dalgakıran'ın cevabı ise yönetimin bilindik konuları devamlı kalın çizgilerle gündeme getirdiğini belirterek, "Benim ceketime dikkat ettikleri kadar, konular daha enine boyuna gündeme getirilmeli" demişti. 

KIYAFET DÜZENİ YOK MU?

Konuşmasının ardından söz alan Yılmaz Ulusoy, odada kılık kıyafet konusuna dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiş, "Bu Meclis’in bir kıyafet düzeni var mı? Kıyafet toplum için önemli olduğu kadar odamız için de önemli. 45 yıldır odalarda görevliyim ben böyle bir şey görmedim" diye konuşmuştu. Bu çıkış üzerine Meclis Başkanı Hüsamettin Kavi, Ulusoy’un eleştirilerine destek vererek, "İSO’nun yazılı olduğu kadar yazılı olmayan kuralları vardır. Bunlar isterseniz yazılır. Ancak bunlar kürsüde hiç gündeme gelmedi. Önümüzdeki günlerde özel bir toplantı olacak. Bu konu orada gündeme gelecektir" şeklinde konuşmuştu.

Eleştiriler üzerine Dalgakıran, bilerek kürsüye ceketsiz çıktığını söyledi. Dalgakıran, "Bunu provakasyon amaçlı yaptım. İSO’nun dişe dokunur söylediği bir şey yok. Türkiye’nin meselelerinin konuşulması gereken bir yerde Dalgakıran’ın ceketi daha çok konuşuluyorsa o odada bir sorun var demektir" dedi. Öte yandan TİM Başkanı Oğuz Satıcı da piyasalardaki son durumla ilgili kürsüye çıkarak söz almayı düşündüğünü, ancak ceket olayından sonra bundan vazgeçtiğini söyledi. Satıcı, "Dalgakıran’ı tasvip etmiyorum. Ancak Dalgakıran’ı tasvip etmeyen onla muhatap olmaz" demişti.

TİM GENEL KURULUNA BİLE KONU OLDU

Hürriyet'ten Sadi Özdemir, Damat-Tween’in patronu Süleyman Orakçıoğlu’nun tasarımcılarının olaya el koyduğunu yazmıştı.

Sadi Özdemir'in Hürriyet'teki haberinde 4 Temmuz akşamı Ankara’da genel kurul öncesi yapılan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) kokteylinde de Adnan Dalgakıran’ın kıyafeti ve İSO’daki tartışma gündeme geldiğini belirterek, kokteylde kravatı boynuna dolamış (bağlamamış) şekilde gelen Dalgakıran’a kıyafet protestosu sorulurken devreye giren Orka Grup Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, "Adnan üzerinden hareketle resmi olmadan da nasıl şık giyinilir bunu göstereceğiz" demişti.

AMACIM EZBER BOZMAK: Adnan Dalgakıran ise, kıyafetini eleştirenlere cevp aolarak, "Asıl amacım düşüncelerdeki ezberi bozmak. Kıyafet de bunun bir simgesi. Herşeyi ezberlediğimiz gibi yapan bir topluluk haline geldik. Konuların özüyle esasıyla uğraşmaktansa, kabuğuyla, dışıyla uğraşmayı seviyoruz. Bakın ben ’güçlü sanayiye geçiş porjesi’ ortaya attım kimse bunun ne olduğunu bile sormuyor" diyor.

İŞTE ŞIK ADNAN DALGAKIRAN

Bizde Adnan Dalgakıran'ın dün yapılan meclis toplantısına nasıl katılacağını görmek için İSO'ya gittik. Bütün basın mensupları sabah yapılan İSO 500 raporunu izledikleri için toplantıya bizden başka hiçbir gazeteci katılmamıştı.

Kapıda ilk karşılaştığımız isim geçen ay ceketsiz konuşma yaptığı için eleştirilen Adnan Dalgakıran'dı. Ama bu kez çok farklı bir Dalgakıran'la karşılaştık. Adnan Dalgakıran meclis toplanrısına gri renk çok şık bir takım elbise, açık renk gömlek ve çok şık bir kravat takarak geldi.

benzer haberler
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde