İş dünyasının devleri geliyor

İş dünyasının devleri geliyor

F1'İ İZLEMEK İÇİN DÜNYA ŞİRKETLERİNİN YÖNETİCİLERİ GELİYOR. İŞTE GELENLER...

İş dünyasının devleri geliyor
16px
24px
24.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye 25-27 Ağustos tarihleri arasında Formula 1 Dünya Şampiyonası sayesinde ikinci kez binlerce yabancıya ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, yarışları izlemek için İstanbul’a gelenler arasında bu yıl da üst düzey şirket yöneticileri olacak. Dünya devi şirketlerin CEO’ları ve başkanları, Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’i heyecanını biletleri 2 bin 300 Euro’dan satılan ’Paddock Club’ta yaşayacaklar.

TÜRKİYE, ikinci kez Formula 1 Dünya Şampiyonası aracılığıyla binlerce yabancı konuğa ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, yarışı izlemek için İstanbul’a gelenler arasında bu yıl da üst düzey şirket yöneticileri de olacak. Özellikle Formula 1’de takımı bulunan ya da sponsorluk anlaşması olan şirketlerin CEO’ları ve başkanları, Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’i heyecanını biletleri 2 bin 300 Euro’dan satılan ’Paddock Club’ta yaşayacaklar.

BİLET SAYISI 7 BİNE ÇIKTI:

Dünyanın önde gelen şirketlerinin üst yönetiminin ağırlandığı Paddock Club’a yoğun ilgi nedeniyle 5 bin adetlik kapasite kısa sürede dolunca, Motor Sporları Organizasyon A.Ş (MSO) gelen talepler doğrultusunda 2 bin adetlik ek bir kontenjan açmak zorunda kaldı. MSO, geçen yılki Formula yarışları sırasında üst düzey yetkililerin, bakanların ve yabancı misafirlerin ağırlandığı kulelerden birini de bu özel davetliler için Paddock Club’a ayırınca toplam kapasite 7 bin kişiye çıkmış oldu.

2300 EURO’YA VIP F1 KEYFİ:

Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’i yarışını Pazar günü Paddock Club’da izlemenin bedeli 1950 Euro iken, antrenman ve sıralama turlarını izlemek için ise 2 bin 300 Euro’yu gözden çıkarmak gerekiyor. Geçen yıl da aynı fiyata satılan biletlerin tamamı ise tükendi. Yabancı şirket yöneticilerinin yanı sıra Türk iş dünyasının ön gelenlerinin ağırlanacağı bu özel bölümün biletleri 60’dan fazla firma tarafından satın alındı.

ÖZEL GİRİŞ VE MASAJ:

VIP izleyiciler, 2 bin 300 Euro karşılığında ise Paddock Club’ta birçok hizmetten yararlanma fırsatını buluyorlar. Bunlar arasında pit alanı turları, takımların özel bölümlerine geziler, kişiye özel takım fotoğrafları, yemek, içecek, yani Formula 1 günü yaşanabilecek ne kadar lüks varsa ödenen bu paranın karşılığında rahatlıkla alınıyor. Ana tribünün karşısından yarışı son derece rahat bir bölgeden izleme şansına sahip olunan bu biletlerin karşılığında istenirse yarış özel olarak hazırlanan terastan da takip edilebiliyor. Hatta, bir yandan dünyanın en önemli pilotlarının tarihi birincilik mücadelesine şahit olurken, Paddock Club’da masaj yaptırabiliyorsunuz.

OTOMOTİVCİLER BAŞTA GELİYOR:

İstanbul Park’taki yarışlara en fazla ilgi ise, Formula 1’de takımı bulunan ya da sponsorluk anlaşması olan şirketlerin CEO’ları ve başkanlarından geliyor. Renault Takımı adına Euromed Bölge Direktörü Luc Alexandre Menard İstanl’a geliyor. Formula 1’de yarışan takımlardan Toyota adına ise Toyota Avrupa İcra Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı Thierry Dombreval Paddock Club’da yer alacak. Formula 1 ’de boy gösteren bir diğer Japon otomobil üreticisi Honda’dan da, Avrupa Başkanı Shigeru Takagi Türkiye’de olacak. McLaren Mercedes Takımı’nda ise Alman DaimlerChrysler Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bodo Uebber, İstanbul Park’ta olacak. Red Bull Takımı da Kuzey Avrupa Başkanı Franz Bruckner ve Doğu Avrupa Başkanı Ahmed El-Afifi olmak üzere iki üst düzey isimle İstanbul’da temsil edilecek.

Sponsorlar da ilgi gösteriyor Bridgestone 3 isimle katılıyor

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde