İddaa'da mutlu son

İddaa'da mutlu son

Danıştay'ın, ihalesi için yürütmeyi durdurma kararı verdiği İddaa oyununda mutlu sona ulaşıldı.

İddaa'da mutlu son
16px
24px
15.03.2007 14:46
ABONE OLgoogle

Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü ile ihaleye giren tek şirket olan İnteltek firmasının iki gündür süre ve oran konusunda yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlandı. İki taraf arasında bugün hazırlanan sözleşmenin, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve İnteltek Şirketi Genel Müdürü Ahmet Sezer tarafından noter huzurunda imzalanmasıyla İddaa yarından itibaren tekrar sporseverlerle buluşuyor.

Danıştay 13. Hukuk Dairesi'nin, ''ilgili yasada hizmet alımıyla ilgili bir düzenlemenin bulunmadığını, İddaa oyununu Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü'nün kendisinin oynatabileceğini veya kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi birine oynattırabileceği'' şeklinde karar vermesinin ardından, İddaa oyunu 1 Marttan itibaren durdurulmuştu.

TBMM Genel Kurulu'nda, 22 Şubat Perşembe günü, futbol ve diğer spor müsabakaları üzerine bahis ve şans oyunu düzenlenmesine ilişkin hükümler içeren kanun tasarısı yasalaşmış, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yasayı onaylamasının ardından Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü ihale sürecini başlatmıştı. İddaa oyununun durdurulduğu 1 Mart tarihinden bu yana günlük 7 milyon YTL hasılat kaybı yaşandığı belirtildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde