Hiddink’in zor seçimi

Hiddink’in zor seçimi

Hollandalı Çalıştırıcı, Avusturya maçı için savunma ve orta sahada kararsızlık yaşıyor

Hiddink’in zor seçimi
16px
24px
27.03.2011 17:03
ABONE OLgoogle

Almanya ve Kazakistan yenilgileriyle 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılma şansını zora sokan, 29 Mart’taki Avusturya mücadelesinde kader maçına çıkacak Ulusal Takım’da teknik direktör Hiddink ilk 11’ini oluşturmakta kararsızlık yaşıyor. Sakat futbolcu bulunmaması nedeniyle oyuncuların tam kadro çalışması Hollandalı teknik adamın yüzünü güldürdü.

Ancak bu durum beraberinde Hiddink’i kararsız bıraktı. Kalede Volkan Demirel’in oynatacak Hollandalı, savunmanın sağında formayı Gökhan Gönül’e verecek. Stoperde Servet Çetin’in yanında Hiddink’in Serdar Kesimal, Gökhan Zan ve Hakan Balta arasında kararsız kaldığı öğrenildi. Genç Serdar son dönemdeki formuyla dikkat çekerken tek eksiği tecrübesizlik olarak nitelendiriliyor. Gökhan Zan ve Hakan’ın formsuzluğu da Hiddink’i düşündüren bir diğer unsur. Sol bekte İsmail Köybaşı yine ilk 11’in garanti isimleri arasında.

Hollandalı çalıştırıcı orta saha ile forvette hem yetenekli hem de her an skoru değiştirebilecek oyunculara sahip. 2 yıllık aradan sonra Mehmet Topuz ile Mehmet Topal’ı kadroya alan deneyimli hoca Hamit, Arda, Nuri, Selçuk İnan gibi kaliteli isimleri oynatmanın formülünü arıyor. Nuri ve Arda’yı aynı anda sahaya sürmeyi düşünmeyen Hiddink; Hamit, Mehmet Topuz, Mehmet Topal, Arda, Selçuk İnan orta saha beşlisine şans tanımayı planlıyor. Forvette son haftaların tartışmasız en etkili ismi olan Cenk Tosun, Hiddink’in büyük kozu durumunda. Teknik heyet, Avusturya’nın Cenk’i daha önce izlemediği için etkili yönlerini bilmemesinden yararlanmayı düşünüyor.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde A Grubu’nda yer alan Ulusal Takım için 29 Mart’taki Avusturya maçı bir kat daha önem kazandı. Önceki gece evinde Belçika’ya 2-0 yenilen Avusturya ağır bir yara alırken grupta ikincilik için çekiştiğimiz Kırmızı - Beyazlılar salı günkü maçı son şansları olarak görüyor. 4 maçta 7 puan toplayan Avusturya 3. sırada yer alıyor. Ay - Yıldızlı ekibimiz ise yine 4 maçta 6 puan topladı ve 4. basamakta kaldı. Ulusallar, Saracoğlu’nda Avusturya’yı yenerek rakibini yarışta saf dışı bırakmanın hesaplarını yapıyor. 5 maçta 7 puanı olan Belçika ise 29 Mart’ta evinde Kazakistan’ı konuk edecek.

Cumhur Önder Arslan/Cumhuriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde