Han Yapı 690 konut sattı

Han Yapı 690 konut sattı

Mayıs ayında ''İstanbul Evleri'' projesini başlatan Han Yapı Gayrimenkul'un satışa çıkardığı konutların 690 tanesi satıldı.

Han Yapı 690 konut sattı
16px
24px
09.08.2006 11:46
ABONE OLgoogle

 Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı'nın da aralarında bulunduğu 17 işadamının kurduğu ve ilk projesini geçen Mayıs ayında 'İstanbul Evleri' ile başlatan Han Yapı Gayrimenkul tarafından satışa çıkartılan konutların 690'ının satıldığı bildirildi.

TİM Başkan Vekili, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) Demir, Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Han Yapı Gayrimenkul İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş ortaklarından Adnan Ersoy Ulubaş, Beylikdüzü'nde 108 dönüm alan üzerinde inşa edilecek 'İstanbul Evleri' projesinin 1 ve 2. etaplarında yer alacak konutların satışının tamamlandığını söyledi.

Proje kapsamında 2 bin 100 konut yaptırıldığını, ancak kendi hisselerine bin 200 konutun düştüğünü belirten Ulubaş, 'Hissemize düşen ve Mayıs ayında satışa sunduğumuz konutlardan 690'ının satışını gerçekleştirdik' dedi. Ulubaş, satışların ardından inşaat çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, 'Beylikdüzü'ndeki çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Evleri hak sahiplerine 24 ayda teslim edeceğiz' dedi. Ulubaş, geriye kalan 510 konutu ise Eylül ayından itibaren satışa çıkaracaklarını kaydetti.

Aletsel büyüklüğü 10 şiddetindeki bir depreme dayanacak şekilde tasarlanıp inşa edileceği bildirilerin dairelerin 84-160 metrekare arasında olacağı, dairelerdeki oda sayılarının da 1+1 ile 3+1 arasında değişeceği bildirildi.

HAN YAPI GAYRİMENKUL

29 Ağustos 2005 yılında kurulan Han Yapı Gayrimenkul İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş, 17 ortaklı bir yapıya sahip bulunuyor. 17 milyon YTL sermayeye sahip şirkette, bütün ortaklar eşit oranda paya sahip. Şirketin ortakları Oğuz Satıcı, Süleyman Orakçıoğlu, Adnan Ersoy Ulubaş, Tahsin Öztiryaki, İsmail Gülle, Mehmet Büyükekşi, Adnan Dalgakıran, Fuat Tosyalı, Latif Aral Ariş, Ayhan Bermek, Hakan Bahadır, Nuri Sönmez, Mehmet Osman Arar, Haldun Orakçıoğlu, Mehmet Akif Ulubaş, Fatih Özcan ve Burak Özcan'dan oluşuyor. Şirketin Anadolu ve yurt dışında da projeler uygulamayı hedeflediği belirtildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde