Gerekirse katliam yaparım

Gerekirse katliam yaparım

Erol Evcil’in ‘satın aldım’ dediği İzmir’in Aliağa İlçesin’deki Say Metal fabrikasının eski sahibi Sezai Rahmi Özden’in kaybolması olayı hâlâ esrarını koruyor. Ancak, Evcil ile Çakıcı arasındaki konuşma ortalığı karıştırdı.

Gerekirse katliam yaparım
16px
24px
13.07.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Polis yaptığı tüm araştırmalara rağmen Özden ile ilgili en ufak bir ipucu bulamadı. Polisin, 2004 yılında Say Metal’ın satışı öncesi Erol Evcil ile ünlü mafya babası Alaattin Çakıcı’nın telefonlarının dinlenmesi sırasında elde ettiği bilgiler, kayıp işadamı dosyasının ‘en önemli delili’ olarak kabul ediliyor.

Say Metal’in satışı öncesi Erol Evcil ve Alaattin Çakıcı arasında geçtiği iddia edilen telefon dinlemeleri oldukça ilginç. Polise göre konuşmalarda, Çakıcı’nın ‘kel öldürüleceğini bilmiyor’ dediği kişi, kayıp işadamı Sezai Rahmi Özden. Polis yetkilileri soruşturma sonunda işadamı Özden’e her koşulda ulaşacaklarını belirtiyor. Bu arada Evcil’in tutuklandığı ‘Gökyüzü operasyonu’ kapsamında Evcil’in kız kardeşleri Remziye Ş. ve Gülderen A.’nın ifadeleri alındı. İki kardeş ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Mermiyi yiyince aklı başına gelir, öbür tarafı boylar

İşte, Say Metal fabrikasının 2004 yılının Eylül ayında satışı öncesi Erol Evcil ile Alaattin Çakıcı arasında geçen telefon konuşması:

- Erol Evcil: Ben düğmeye basıyorum sen hazırlıklı ol tamam mı?

- Alaattin Çakıcı: Her türlü hazırlıklıyım. Aklına ne geliyorsa. Bak benim telefonum dinleniyor. Hayatımız gerekirse de katliam bile yaparım

- Erol Evcil: Var mı öyle ya

- Alaattin Çakıcı: Elimizdeki avucumuzdaki ne var ne yoksa koyduk. Kimsenin ekmeğini elinden almıyoruz ki. Yanındakine söyle diyor ki de “Allah olsa gerekirse katliam yaparız sülalesine. Gerekirse değil olacaksa olacak. Başka bu işin alternatifi yok.”

- Erol Evcil: Buradaki yüzde yüz bizden tamam mı? Onun da kendi ortaklarıyla sorunları çıkmış

- Alaattin Çakıcı: Ben hapishanede değilim, sokaktayım. İsterlerse bütün Karadeniz’i toplayıp getirsinler. Yalnız sana bir şey söyleyeyim mi kel öleceğini bilmiyor. Bazen şeytan insanın beynine girer, Azrail’e davetiye çıkarır. Tam mermiyi yiyince aklı başına gelir. Ama o düşünceyi tadamadan anlıyor musun, öbür tarafı boylar.

Bir emniyet yetkilisi: Yüzde 90 öldürüldü

Üst düzey bir emniyet yetkilisi kayıp işadamı Özden hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yetkili yaptığı açıklamada Sezai Rahmi Özden bana göre yüzde 90 öldürüldü, Mercedes aracı ile ortadan kayboldu. Aracını dahi bulamadık” diye konuştu. Emniyet yetkilisi bir önemli iddiada daha bulundu: Sezai Rahmi Özden’in ortadan kaybolmasında bir partinin il başkanının da parmağı olabilir.

Ufuk Türkyılmaz/Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde