Gayrimenkul sektörünün genç patronu

Gayrimenkul sektörünün genç patronu

1974 doğumlu olan Ali Yavuz Hasanoğlu, Bahçeşehir'in en prestijli projelerinden Banu Evleri'ni yapıyor. Genç işadamının birçok önemli prejenin de altında imzası bulunuyor. Ali Yavuz Hasanoğlu, çalışmalarını Patronlar Dünyası'na anlattı.

Gayrimenkul sektörünün genç patronu
16px
24px
17.04.2006 10:37
ABONE OLgoogle

Hasanoğlu İnşaat 1962 yılında Abdullah Hasanoğlu tarafından kuruldu. Firma, çalışmalarını 1987 yılından 2002 yılına kadar Mustafa Hasanoğlu ile, 2002 yılından itibaren de Ali Yavuz Hasanoğlu  ile sürdürdü.

1993 yılında limited şirkete dönüşen Hasanoğlu İnşaat teknolojik atılımlarda bulunarak kamu sektöründe de adından söz ettirmeye başladı. Bu dönemde gerçekleştirilen büyük projelerin başında İGDAŞ Anadolu Bölge Müdürlüğü Şeflik binası, İGDAŞ Ümraniye Genel Müdürlüğü Ambar inşaatı, Merter Belediyesi inşaatı, Beyoğlu Belediyesi için 1996 – 1997 yılları arasında 103 konutluk inşaat, İGDAŞ Yeşilköy ve Kartal hizmet binaları yer almakta. Ayrıca Kiptaş kanalıyla 2000 – 2001 yılları arasında çalışmaları tamamlanan 23 villadan oluşan Aydos Ahşap Evleri projesi ve 2000 – 2003 yılları arasında gerçekleştirilen ve 37 villadan oluşan Aydos Türkevleri projesi de firmanın referansları arasında bulunuyor.

Hasanoğlu İnşaat 1962 yılından bugüne tüm çalışmalarında öncelikle müşteri memnuniyetini ve kaliteyi ön planda tuttu. Kuruluşundan bu yana 3 binin üzerinde konuta imzasını atan Hasanoğlu İnşaat, bir kazada hayatını kaybeden Mustafa Hasanoğlu ’nun projesi olan Banu Evleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Hasanoğlu İnşaat’ın ilk özel projesi olan Banu Evleri Bahçeşehir Belediyesi sınırları dahilinde 103 dönümlük arazi içinde en son inşaat teknolojileri kullanılarak inşa edilmektedir. 2003 yılı Haziran ayında başlanan ve 2007 yılı sonunda tamamlanacak projenin toplam maliyeti 70 milyon dolar civarında.

Projenin başında ise genç bir işadamı bulunuyor. 1974 doğumlu olan Ali Yavuz Hasanoğlu, bayrağı abisi Mustafa'dan devraldı. 309 katlı ev ve 84 tane villadan oluşan Banu Evleri'nin yüzde 75'i satıldı. Ali Yavuz Hasanoğlu, çalışmaları ve projeleri hakkında Patronlar Dünyası'nın sorularını cevaaplandırdı...

Eğitim yaşantınızdan iş yaşamına geçişiniz nasıl oldu?

Ailenin yaşam tarzına bakarak eğitimden işe geçiş diye bir şey söz konusu olmadı. Küçük yaşta hem eğitim hem iş dünyasını bir arada götürdük. Okulun bitmesi tamamen iş hayatına kaymama neden oldu. 2002 yılından bu yana da şirketin başında bulunuyorum.

Sizce başarılı olmanın kriterleri nelerdir?
Öğrenmeyi bilmek, sormayı bilmek, yaptığınız hatayı kalbullenip geri dönebilmek.

Genç bir iş adamı olarak Türkiyenin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Gayet güzel olacak. İşdünyası olarak bizde mutluyuz. Türkiyenin uzun yıllardır ihtiyacı tek parti iktidarıydı. Şu an mevcutta olan durum bu. Desteklenirse, eğer yanlışları varsa seviyeli bir şekilde ikaz edilirse daha da iyi olacağına inanıyorum.

Şirket olarak gelecekteki hedefleriniz neler?

Sektörümüzdeki öncü kuruluşlardan birisi olmak, işimizi daha da geliştirerek güzel projelere imza atmak ve daha büyük işler yapmak.

Hasanoğlu inşaatın diğer kuruluşlardan farkı nelerdir?

Kendimizi gelişmeye ve öğrenmeye açık görüyoruz. Güzel bir ekip çalışması yapıyoruz. Takım olmanın anlamını iyi biliyoruz. Yaptığımız işlerde kaliteye ve insana değer veriyoruz. Verdiğimiz sözleri de zamanında yerine getiriyoruz. İnsa

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde