İşte ünlü patronun o zırhlı yatı

İşte ünlü patronun o zırhlı yatı

12.01.2013 19:26Güncelleme: 01.02.2024 16:28
ABONE OLgoogle

Antalya merkezli lüks yat üreticisi Vicem Yat tarafından imal edilen 32 metre uzunluğunda, 146 ton ağırlığındaki kurşun geçirmez yatın ortalama maliyeti ise 13 milyon euro (31 milyon lira) olarak açıklandı.


01 - 12


Yapımı 2 yılda tamamlanan yatın konfor ve güvenliğinin artırılması için en üst düzey teknolojiler kullanıldı.


02 - 12


Gövde ve camlarının zırhlanması işleminde kullanılan çelik kalıplar nedeniyle yatın ağırlığı 5 ton arttı.


03 - 12


Özel yanmaz kumaşlarla iç döşemesi yapılan ve kompozit malzeme ile üretilen yattın birçok özelliği (klima, aydınlatma, televizyon) İpad üzerinden yönetilebiliyor.


04 - 12


Özel yazılım sayesinde sinema, parti, uyku gibi modlar seçilerek aydınlatma seviyesi, müzik yoğunluğu gibi ayarlar otomatik olarak değiştirilebiliyor.


05 - 12


Yatta uydu telefonu ve kablosuz internet bağlantısı bulunuyor.


06 - 12


Birinci sınıf malzeme ile üretilen yatta engelliler de unutulmamış. Ana merdivene konulan raylı sistem sayesinde tekerlekli sandalye teknenin üst kısmına rahatça taşınabiliyor


07 - 12


Yatın yönetimi Joystick sistemi ile yapılabiliyor. Okyanusu geçebilecek düzeyde olan yatın hızı 21,5 knot.


08 - 12


Özel bir sistem sayesinde gövdedeki kurşun geçirmez camlar açılır hale getirilerken, iç dizaynda yurt dışından özel olarak getirilen mermer ve deriler kullanılmış.


09 - 12


Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu talebi ile üretilen ve zırhlı olması sebebiyle Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip Boronko 1 ismli yattın gövdesinde 5 ton özel çelik kullanıldı.


10 - 12


Kullanılan malzeme çeşitli testlerden geçtikten sonra gemi gövdesine yerleştirildi. Zırhın koruma niteliği silahın cinsi ve atış mesafesine göre değişiyor.


11 - 12


Misafir, mürettebat koruma ve çocuklar için ayrı kamaraların bulunduğu yatta koruma amaçlı kullanılacak silahların konulacağı özel bölmeler bile yapılmış. Ayrıca gizlenmiş tuşlar yardımıyla açılan kapılar sayesinde yattan acil çıkış imkanı sağlanıyor.

editörün seçtikleri
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde
logo
Patronlardunyasi.com 2004 yılında kuruldu. İş dünyası, patronlar, finans ve genel ekonomi haberciliği alanında özgün habercilik yapmaktadır.
GoogleApple

Copyright: Patron Dünyası Reklam Prodüksiyon ve Yayıncılık Hizmetleri A.Ş | © 2024