Erdoğan polis minibüsünde

Erdoğan polis minibüsünde

ERDOĞAN'I, ORDU ZİYARETİ SIRASINDA POLİS MİNİBÜSÜNDE GÖREN VATANDAŞ ŞAŞIRDI.

Erdoğan polis minibüsünde
16px
24px
11.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Hafta sonunda Tokat, Samsun ve Ordu'ya giderek hem il kongrelerine katılan hem de halka hitap eden Başbakan Erdoğan için valilikler yoğun güvenlik önlemi uyguladı. Ancak Başbakan Erdoğan, önceki gün güvenlik sorununa aldırmadan ani bir kararla Ünye'yi ziyaret etti. Başbakan program dışı Ünye ziyaretinde polis minibüsüyle dolaşmaya bile razı oldu.

Polis minibüsünde çekilmiş fotoğrafın öyküsü ise şöyle: Başbakan, Cumartesi günü uçakla Samsun'a gitti. Buradan Tokat'a geçerek il kongresine katılan Erdoğan, geceyi Samsun'da geçirdikten sonra Pazar günü de Ordu'ya gitti. Erdoğan, il kongresine katıldıktan sonra Ordu'dan Samsun'a gitmek üzere Oba helikopterine bindi. AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, Enerji Bakanı Hilmi Güler, danışmanları ve özel kalem müdürü ile tek koruma görevlisi olarak koruma müdürü Halit Özgül de Başbakan'a eşlik etti. Başbakan Ünye üzerinden geçerken "Burada sel faleketi olmuştu" diyerek ani bir karar aldı ve vatandaşların sorunlarını bizzat dinlemek için pilota "İnin" talimatı verdi. Helikopter Ünye'de stadyuma indi. Program dışı ziyaret olduğu için kimseye önceden haber verilmemesi sebebiyle Başbakan ve beraberindekileri kimse karşılamadı. Stadyumdan ilçe merkezine gidecek araç da olmadığı için Başbakan "Bir taksi çevirin" dedi. Başbakan'ın Özel Kalem Müdürü yola çıktı ve taksi beklemeye başladı. Karşıdan bir polis minibüsü gelince işaret ederek durdurdu. Başbakan minibüs sürücüsünün yanına ön koltuğa, diğer heyet üyeleri ise arkaya oturdu.

Kaymakam da Başbakan'ın ziyaretinden önceden haberi olmadığı için, ilçe merkezine hareket etmesinden sonra Başbakan ve beraberindekilere apar topar yetişebildi.

Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde