Erdoğan-Özkök görüşmesi başladı

Erdoğan-Özkök görüşmesi başladı

Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile bir araya geldi. Erdoğan ile Özkök'ün görüşmesi, saat 14.00'te başladı. Görüşmenin gündemi 'çete' operasyonları.

Erdoğan-Özkök görüşmesi başladı
16px
24px
07.06.2006 14:56
ABONE OLgoogle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile bir araya geldi.

Görüşmede geçen hafta ortaya çıkarılan ve mensuplarının arasında muazzaf askerlerin bulunduğu "Atabeyler Gerilla Grubu" konusundaki gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'ü Başbakanlık Merkez Binasına gelişinde Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer karşıladı. Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'ün görüşmesi, saat 14.00'te başladı.

Görüşmede geçen hafta ortaya çıkarılan ve mensuplarının arasında muazzaf askerlerin bulunduğu "Atabeyler Gerilla Grubu" konusundaki gelişmelerin ele alınacağı sanılıyor.
 
Polisin Atabeyler operasyonunda bazı subayları gözaltına alması ve bunlardan 4'nün tutuklanması geçen haftaya damgasını vurmuştu. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, operasyon konusunda Genelkurmay'a bilgi verdiklerini açıklamıştı.

Genelkurmay ise yaptığı yazılı açıklamada, Atabeyler soruşturmasına ilişkin bilgilerin basından öğrenildiğini duyurmuştu.

Bu gerginlik üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, iki kurum arasında bir çekişmenin kesinlikle söz konusu olmadığını açıklamıştı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde