En güvenli kimlik doğrulama sistemi Türkiye’de!

En güvenli kimlik doğrulama sistemi Türkiye’de!

E-B GROUP, dünyanın lider teknoloji üreticilerinden Fujitsu’nun güvenlik alanında yeni bir dönem başlatan Fujitsu PalmSecure yeni nesil biyometrik doğrulama teknolojisini tüm dünyayla aynı anda Türkiye’ye getirdi.

En güvenli kimlik doğrulama sistemi Türkiye’de!
16px
24px
06.07.2006 16:36Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

E-B GROUP tarafından Swissotel'de düzenlenen toplantıda E-B GROUP ve Fujitsu Europe yetkilileri Fujitsu PalmSecure teknolojisinin güvenlik ve kimlik doğrulama alanında getirdiği yenilikleri ele aldı. Katılımcılar, toplantıda sunumların ardından yapılan ürün demosuyla Fujitsu Palm Secure’un uygulama alanlarını ilk elden görme fırsatı buldular.

Ashida: “PalmSecure, dünyada güvenlik endişelerini azaltıyor”
Fujitsu Europe Stratejik Planlama Direktörü Ken Ashida da PalmSecure’ın sadece Fujitsu’nun sunduğu benzersiz bir teknoloji olduğunu vurguladığı sunumunda, “Fujitsu PalmSecure, güçlü teknolojilere dayanan, güvenilir ve yüksek performanslı ürün ve hizmetlerle tüm dünyada insanların hayatına değer katan çok yönlü çözümler sunmak için kesintisiz sürdürdüğü araştırma çalışmalarının bir ürünü. İnsan vücudunun çeşitli farklılaştırıcı özelliklerini kullanarak kimlik doğrulaması yapan biyometrik yöntemler parmak iziyle başladı ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitli karmaşık sistemler geliştirildi. Fujitsu PalmSecure, geçmişteki yöntemlerin içerdiği dezavantajları ortadan kaldırarak ödünsüz güvenlik, kullanım rahatlığı ve uygulama yaygınlığını bir arada sunuyor ve güvenlik endişelerini azaltıyor. Çok yeni olmasına rağmen Japonya ve Avrupa ülkelerinde PalmSecure uygulamalarına yönelik büyük bir ilgi var. Benzer ilgiyi Türkiye’de de görmekten mutluyuz.” dedi.

Katılımcılar, Fujitsu PalmSecure üstünlüğünü ilk elden gördüler
Toplantıda katılımcılar, E-B GROUP’un Fujitsu PalmSecure çözümleri ile donattığı “kiosk” adı verilen erişim kontrol noktası ve güvenli kapı ile yapılan demolarda, bu yeni teknolojinin uygulama alanlarını da yakından tanıma ve inceleme olanağı buldular. Fujitsu PalmSecure uygulama alanlarının çeşitliliğine işaret eden Bülent Akıncı, “Davetliler, farklı uygulamalarını tanıttığımız PalmSecure teknolojisinin yüksek düzeyde güvenlik ve kullanım kolaylığı ile sunduğu sınırsız çözüm olaraklarına tanık oldular. Fujitsu ile yakın işbirliğimizle, PalmSecure teknolojisine kolay geçiş için öncelikle kurumların güvenlik ihtiyaçlarının analizinin ardından en uygun PalmSecure çözümlerini baştan sona kurmakta ya da mevcut kurumsal sistemlere entegre etmekteyiz.” dedi.

Ana noktalar
• Fujitsu PalmSecure teknolojisi kendi kategorisinde tek ve benzersiz.
• Yüksek güvenlik ihtiyacı olan kuruluşlar için en gelişmiş iş çözümü.
• En güvenli biyometrik çözüm:
– Kesinlik / hassasiyet: sahtecilik imkansız
– Kullanıcı dostu: kurulumu ve kullanımı kolay, uygulama alanı geniş
– Küçük boyutlu: kompakt ve pratik
– Temassız: Hijyenik
• Dünyanın ikinci en büyük araştırma fonuna sahip şirketi olan Fujitsu’nun özel Ar-Ge ekipleri tarafından geliştirildi ve olgunlaştırıldı.
• Türkiye’deki uygulamaları 1983’ten bu yana yüksek kaliteli Bilgi Teknolojisi’ne yönelik altyapı çözümleriyle tanınan E-B GROUP tarafından gerçekleştiriliyor.
• Fujitsu PalmSecure, “En Yaratıcı Yenilik Ödülü”nün sahibidir.
• Kimlik doğrulaması gerektiren her yerde uygulama alanı var.
• Akıllı binaların vazgeçilmez güvenlik komponenti.
• Her bireyin avuç damar haritası karmaşık yapısıyla kendine özel ve benzersiz.
• Çalınması imkansız çünkü kimlik bilgileri vücudun içinde.
Algılayıcı, sadece teknolojisiyle “Eliniz Anahtarınız”!

E-B GROUP, biyometrik doğrulama güvenliğinde çığır açan
• Fujitsu PalmSecure canlı bir bireyin avuç damarlarının haritasını kabul ediyor.
• Bu nedenlerle, Fujitsu PalmSecure ile “Eliniz, Anahtarınız”, “Eliniz, İmzanız” ve “Eliniz, Kimlik Kartınız”.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde